• Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Bankacılık ve Finans ve Uluslararası Ticaret alanlarında istihdam edilmek üzere uzman personel yetiştirmek ve ilgili alanlarda akademik çalışma yürütmek amacıyla kurulmuştur. BUBYO’yu fakültelerden ayıran en önemli özellik eğitim verilen alanlarda mesleki uygulamalara ağırlık verilmesidir. Bu nedenle BUBYO sektördeki deneyimli firmalarla anlaşmalar yaparak öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında iş yaşamı konusundaki yabancılıklarını kolaylıkla atabilmeleri için yoğun uygulama programları hedeflemektedir. 


  BUBYO 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümüyle öğretime başlamıştır. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Bankacılık ve Finans bölümü faaliyete geçmiştir. Daha sonra açık olan Uluslararası Ticaret bölümünede  öğrenci alımı gerçekleştirlmeye başlanmıştır. Böylece BUBYO'da şuan üç bölüme öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir.

  BUBYO’da eğitim dili Türkçedir. Ancak bölümlerde yer alan yoğunlaştırılmış ingilizce dersleri ile öğrencilerin en az bir yabancı dili iyi derecede öğrenmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, Turizm işletmeciliği ve Otelcilik bölümünde yer alan ikinci dil (almanca) derslerine, diğer bölüm öğrencilerinden dileyenlerin katılması da kolaylaştırılmıştır.


  Adres
  Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Örentepe Mevkii 10700 Burhaniye-Balıkesir
  Telefon
  0 (266) 416 22 44 - 416 33 55
  Faks
  0 (266) 416 15 07
  E-Posta
  bubyo


Web Sorumlusu : Mehmet Tahsin LİCELİ liceli@balikesir.edu.tr