• TARİHÇEMİZ

  Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Programı 1994 yılından bugüne  1. ve 2. Öğretim olmak üzere eğitim vermektedir. Kontenjanı 40 öğrenci 1.öğretim, 40 öğrenci 2.öğretim olmak üzere toplam 80’dir.

  MİSYONUMUZ

  Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı; hızla gelişen ve değişen iş yaşamının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilere sahip, resmi ortamlarda insan ilişkileri gelişmiş, büro yönetimi ve ilkelerini profesyonelce uygulayabilen, on parmak klavye kullanabilen, protokol bilgisine sahip gerek kamu gerekse özel sektörde çalışabilecek yüksek düzeyde büro elemanı, büro yöneticisi, sekreter ve yönetici asistanı yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölüm ile ilgili uygulamalar için gerekli teknikleri, araçları ve bilişim teknolojilerini belirleyerek etkin bir şekilde kullanabilen, sorumluluk alabilen,   uygulamalarda karşılaştığı problemlere çözüm üretebilen, diksiyonu düzgün, etkili iletişim kurabilen ve alanındaki yenilikleri takip edebilecek büro çalışanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  VİZYONUMUZ

  Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı eğitimi, kurum ve kuruluşların bekledikleri bilgi ve beceriye sahip nitelikli meslek elemanı yetiştirmektedir. Bölümümüz profesyonel yönetici asistanlığı mesleğinin sekreterlik mesleğinden daha geniş boyutlar kazanarak gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

  İSTİHDAM OLANAKLARI

  Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Programı mezunlarının iş imkanları oldukça geniş olup, gerek özel sektör işletmelerinde gerekse kamu kurumlarında görev yapabilmektedirler. Kısaca bürosu olan her türlü işletmede istihdam imkanları mevcuttur. Büro yöneticisi, büro elemanı, sekreter, yönetici asistanı olarak görev yaparlar.

  Programdan mezun olanlar ÖSYM tarafından Yapılan “Dikey Geçiş Sınavı’na” katılmaları ve yeterli puanı almaları durumunda aşağıdaki lisans programlarına dikey geçiş için tercih yapabilmektedirler.

  - Halkla ilişkiler

  - Halkla ilişkiler ve reklamcılık

  - Halkla ilişkiler ve tanıtım

  - İşletme bilgi yönetimi

  - Reklamcılık ve halkla ilişkiler

  - Sağlık yönetimi

  - Yönetim bilişim sistemleri

   


  Adres
  Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR
  Telefon
  (266) 612 12 09 / 2 hat
  Faks
  (266) 612 11 64
  E-Posta
  myo


Web Sorumlusu : Salim Başaran sbasaran@balikesir.edu.tr