• Sanayileşmenin artışıyla yaygınlaşan elektrik kullanımı, elektrik konusunda eğitimli insan gücü açığını ortaya çıkarmıştır. Programı da sektöre nitelikli elektrik teknisyenleri yetiştirmek için kurulmuştur. Teknik hizmet ve destek üreten ara insan gücüne yönelik bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan programda fabrika bakım imalat dalı ve iletim dağıtım tesisat dalı bulunmaktadır.


  Bu programla endüstri tesislerinde ihtiyaç duyulan ara eleman profili oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu bakımdan, günün en son teknolojik gelişmelerine vâkıf ve iş hayatı boyunca yeni gelişmeleri izleyebilecek temel bilgilerle donatılmış, araştırmayı ve öğrenmeyi bilen bir mezun profili hedeflenmektedir.

   

  Mezunlarımızın tekniker unvanı alması gerekmektedir ancak çalışılacak kurumun kadro durumuna ve idari yapılanmasına göre, teknisyen, usta, ustabaşı, şantiye şefi, ekip şefi gibi unvanlar da alabilmektedir.  Elektrik programı mezunları tüm kamu kurumları ve özel kuruluşlarda istihdam alanı bulabilmektedir. Ayrıca kendi iş yerini açma imkânları da bulunmaktadır.

   

  Programımız öğrencileri Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmaları halinde aşağıda listelenen lisans programlarından herhangi birine kayıt yaptırabilmektedirler. Ayrıca 2008 yılında yürürlüğe giren bir uygulama kapsamında Açık Öğretim Fakültesinin İşletme ve İktisat bölümlerine de dikey geçiş hakları bulunmaktadır.

   

  Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği

  Elektrik Mühendisliği

  Elektrik Öğretmenliği

  Elektronik Mühendisliği

  Elektronik Öğretmenliği

  Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği

  Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

  Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği

  Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği

  Enerji Öğretmenliği

  Fizik

  Havacılık Elektrik ve Elektroniği

  Kontrol Öğretmenliği

  Meteoroloji Mühendisliği

  Telekomünikasyon Mühendisliği

  Telekomünikasyon Öğretmenliği

  Uçak Elektrik-Elektronik

  Uzay Mühendisliği

   

   

  ÖSYM Bilgileri

  Öğrenim Dili: Türkçe

  Puan Türü: YGS - 1

  Adres
  Telefon
  Faks
  E-Posta


Web Sorumlusu :