• MOBİLYA VE DEKORASYON PROGRAMI

  PROGRAMIN ÖĞRETİM ELEMANLARI

      Öğr. Gör. Günol YILMAZ 

  PROGRAMIN AMACI

  Son yıllarda hızla gelişip dış dünyaya açılma hedefleri olan Türk mobilya ve dekorasyon sektörünün eğitilmiş ve nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak ve üretim bandının başında daha sağlam dürüst ve yetenekli kişiler yetiştirmek temel hedefimizdir. Bunun yanı sıra beş yıllık bir mesleki eğitimin tamamlayıcısı olan programımızın diğer bir hedefi de orta ve küçük işletmelere müteşebbis yetiştirmektir.

  PROGRAMDA YAPILAN
  ÇALIŞMALAR
  Programımızda 2 yıl eğitim gören öğrencilerimiz ilk yılda teorik olarak öğrendikleri ahşap ve ahşap ürünleri ile bunları şekillendirme, ölçü, form ve biçim vermeye yarayan makine alet ve avadanlıkları tanıyıp özelliklerini ve çalışma biçimlerini öğrenip geliştirir. İkinci yılda uygulamalı olarak, resim ölçü ve güvenlik temellerine dayanan çeşitli gurup ve tek mobilya üretimi yapılmaktadır.

  İmkânlarımız ölçüsünde teknolojinin gelişmelerini takip ederek birçok dalı bulunan mobilya ve dekorasyon sektörünün her dalında temel eğitimi ve sistemi öğrencilerimize aktarılmaktadır. Okulumuz ve bölgesel sanayimizde bulunmayan seri üretim, makine ve aletlerini tanıyabilmek amacıyla her yıl teknik geziler düzenlenerek öğrencilerin bu konudaki eksikleri giderilmektedir.

  MEVCUT ŞARTLAR:

  2 derslik, 1 teknik resim sınıfı, 1 atölye, 1 bilgisayar laboratuarı

  MEZUNİYET ÜNVANI:
  Mobilya ve Dekorasyon Teknikeri

  Adres
  Telefon
  Faks
  E-Posta


Web Sorumlusu :