BAUN Haberler

Anestezi Uzmanları BAÜN'de Düşük Akımlı Anestezi Toplantısında Buluştu

  • BAUN
  • Haberler
  • Anestezi Uzmanları BAÜN'de Düşük Akımlı Anestezi Toplantısında Buluştu

Anestezi Uzmanları BAÜN'de Düşük Akımlı Anestezi Toplantısında Buluştu

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı ve Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği işbirliğiyle “Uygulamalı Düşük Akımlı Anestezi Toplantısı” gerçekleştirildi.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen ve farklı illerden yaklaşık 70 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Sağır yaparak, katılımcılara etkinlik hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Hülya Bilgin de yaptığı konuşmada etkinliğin başarılı geçmesi dileklerinde bulundu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Kerim Özdemir de konuşmasında üniversite olarak bilimsel toplantılara büyük önem verdiklerini ifade ederken, farklı illerden gelen katılımcıları ve akademisyenleri üniversitede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından toplantı programında; Prof. Dr. Fevzi Toroman,  Prof. Dr. Mert Şentürk ve Prof. Dr. Hüseyin İlksen Toprak’ın düşük akımlı anestezi sunumları ve ameliyathanede hasta başı düşük akımlı anestezi uygulamasına gerçekleştirildi. 3 hastada farklı akımlarda yapılan genel anestezi uygulamaları, konferans salonuna canlı bağlantı ile iletilerek, katılımcıların da bu davetli konuşmacılara sorularını yöneltebildiği interaktif bir tartışma ortamı sağlandı.

Toplantı sunum ve uygulamaların ardından konuşmacılara teşekkür belgesi verilmesi ile son buldu.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr