BAUN Haberler

Nefs Psikolojisi ve Manevi Danışmanlık, Konferansta Değerlendirildi

  • BAUN
  • Haberler
  • Nefs Psikolojisi ve Manevi Danışmanlık, Konferansta Değerlendirildi

Nefs Psikolojisi ve Manevi Danışmanlık, Konferansta Değerlendirildi

Balıkesir Üniversitesi Manevi-Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (MADMER) ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Manevi-Psikolojik Danışma Topluluğu (MAPDAT) tarafından Psikiyatr Dr. Mustafa Merter’in konuşmacı olduğu “Nefs Psikolojisi ve Manevi Danışmanlık” başlıklı konferans düzenlendi. NEF Konferans Salonundaki etkinliğe İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, MADMER Müdürü ve aynı zamanda topluluğun akademik danışmanı Doç. Dr. Mustafa Koç, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MADMER Müdürü Doç. Dr. Mustafa Koç, Türkiye’de bir ilk olan MADMER ve MAPDAT olarak bu dönemde seri konferanslara devam edeceklerini belirtirken, Topluluk Başkanı Fırat Çetin ise yaptıkları projeleri anlattıktan sonra konferansta emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra Psikiyatr Dr. Mustafa Merter yaptığı konuşmada, nefs psikolojisi ile manevi danışmanlık ve rehberlik ilişkisini anlattı. Dünyadaki intihar ve depresyon oranlarını vererek konferansa devam eden Merter, nefs psikolojisinin modern yaşamın depresyon ve kaygı bozukluğuyla başa çıkabilmesinde önemli bir pencere açtığını istatistiklere ve kendine özgü çizimlerine dayandırarak aktardı.

Etkinlik, çiçek taktimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr