BAUN Haberler

Balıkesir Üniversitesinde Zeytin Dalı Harekatına Destek ve Şehitleri Anma Yürüyüşü

  • BAUN
  • Haberler
  • Balıkesir Üniversitesinde Zeytin Dalı Harekatına Destek ve Şehitleri Anma Yürüyüşü

Balıkesir Üniversitesinde Zeytin Dalı Harekatına Destek ve Şehitleri Anma Yürüyüşü

Balıkesir Üniversitesinde, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla Zeytin Dalı Harekatına Destek ve Şehitleri Anma Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Terörü ve terörü destekleyenleri protesto eden, milli birlik ve beraberlik mesajı veren sloganların atıldığı yürüyüş, Çağış Yerleşkesinde Turizm Fakültesi önünden başladı. Rektörlük önünde sona eren yürüyüşün ardından, şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Mirza Menekşe yaptığı konuşma ile Balıkesir Üniversitesi öğrencileri olarak Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçiğin destekçisi ve duacısı olduklarını söyledi.

Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlter Kuş da etkinlikte yaptığı konuşmada kahraman askerlerimizin Afrin’de canlarını ortaya koyarak mücadele verdiğini söylerken; “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimize ve milletimize desteğimiz tamdır. Balıkesir Üniversitesinin kalbi Afrin’deki kahramanlarımız için atmaktadır. Vatanımızı, devletimizi, milletimizi ve bayrağımızı sonuna kadar koruyacağız” dedi. Prof. Dr. İlter Kuş, adı ne olursa olsun Türkiye’nin terör örgütlerini yok edeceğini ifade ederken, sözlerini şehit olan askerlerimiz için Allah’tan rahmet, cephede görev yapan askerlerimize de başarılar dileyerek tamamladı.

Etkinlik Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen askerlerin isimlerinin okunduğu yoklama ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr