BAUN Haberler

Şampiyon Judoculardan Rektör Özdemir'e Teşekkür Ziyareti

  • BAUN
  • Haberler
  • Şampiyon Judoculardan Rektör Özdemir'e Teşekkür Ziyareti

Şampiyon Judoculardan Rektör Özdemir'e Teşekkür Ziyareti

15-28 Temmuz 2018 tarihlerinde Portekiz’de düzenlenen Avrupa Üniversite Oyunlarında Judo müsabakalarını 1 altın ve 3 bronz madalya ile tamamlayan Balıkesir Üniversiteli öğrenciler, madalyaları ile birlikte Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’i ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Sakarya’nın da yer aldığı ziyarette; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Göktaş, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkan V. Nuran Acar ve ilgili birim yöneticileri de hazır bulundu.

Rektörlük Yönetim Kurulu Salonunda gerçekleşen ziyarette Takım Antrenörü Mehmet Yılmaz ve öğrenciler; kendilerine verdiği destekler dolayısıyla Rektör Özdemir’e teşekkürlerini sunarken, üniversiteyi ve Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmekten gurur duyduklarını ifade ettiler.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de öğrencileri, takım antrenörü ve ilgili tüm yöneticileri tebrik ederek, genç sporcuların gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını belirtti. Rektör Özdemir, üniversitenin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da öğrencilerin destekçisi olduğunu ifade ederken, Balıkesir Üniversitesi Vakfı’na ve yönetim kurulu üyelerine de öğrencilere destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Şampiyonada Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden Ümmühan Kabak 63 kg.da. Avrupa Şampiyonu olurken; Nazlıcan Kılıç 48 kg.da, Rabia Şenyayla 52 kg.da ve Nursel Eren de 78 kg.da Avrupa üçüncüsü olma başarısı göstermişti.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr