BAUN Haberler

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun İlk Öğrencilerinden Havalimanına Teknik Gezi

  • BAUN
  • Haberler
  • Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun İlk Öğrencilerinden Havalimanına Teknik Gezi

Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun İlk Öğrencilerinden Havalimanına Teknik Gezi

Balıkesir Üniversitesinin yeni birimlerinden olan ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında faaliyetlerine başlayan Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunda yeni öğrencilere yönelik bölgedeki imkân ve olanakların tanıtımları için uyum eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda yeni öğrenciler için Koca Seyit Havalimanı’na teknik gezi düzenlendi.

Havacılık Yönetimi Bölümüne yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerinin katıldığı gezide Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan, Dr. Öğr. Üyesi Aytekin Ulutaş, Dr. Öğr. Üyesi Bülent Kurt ve Dr. Öğr. Üyesi Seyhun Durmuş da yer öğrencilere eşlik etti. 62 öğrencinin katıldığı teknik gezi, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Mehmet Kaya’nın öğrencileri karşılaması ile başladı. Havalimanı Müdürü Mehmet Kaya öğrencilere Havalimanı’nın işleyişi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Havalimanı Apron Sorumlusu Lütfü Özbey de öğrencilere havalimanı yerleşkesini gezdirerek, verilen hizmetleri yerinde tanıttı. Havalimanı’nda görev yapan Kule Şefi Serkan Öztuna, THY Birim Sorumlusu Mehmet Korkutata ve Çelebi Yer Hizmetleri Birim Sorumlusu Burkay Aktaş da öğrencilere verdikleri hizmetler, kariyer hedefleri ve havacılık sektörünün çalışma şartları hakkında bilgiler verdiler. Havalimanı yetkilileri, ziyaret sırasında öğrencilere yönlendirdikleri teknik sorulara başarılı cevaplar verenleri uçuş ödülü ile ödüllendirdiler.

Verimli bir gezi yaptıklarını ifade eden Edremit Sivil Havacılık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan, havacılık sektörünün ihtiyacı olan üretken ve nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun öğrencilerine yönelik benzer faaliyetlerin devam edeceğini belirterek geziye katkı sağlayan tüm havalimanı yetkililerine ve çalışanlarına da teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr