BAUN Haberler

BAÜN'de İlk Deney Hayvanları Kullanım Sertifika Kursu Başarıyla Tamamlandı

  • BAUN
  • Haberler
  • BAÜN'de İlk Deney Hayvanları Kullanım Sertifika Kursu Başarıyla Tamamlandı

BAÜN'de İlk Deney Hayvanları Kullanım Sertifika Kursu Başarıyla Tamamlandı

Balıkesir Üniversitesinde ilk defa düzenlenen Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu başarıyla tamamlandı. Kursiyerlerin sertifikaları ve eğitim veren öğretim üyelerinin teşekkür belgeleri, 23 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen törenle BAÜN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir tarafından takdim edildi. Rektörlük Yönetim Kurulu Salonundaki törene; BAÜN Deney Hayvanları Üretim, Bakım, Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAÜN-DEHAM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Elif Aksöz, merkez çalışanları, eğitimciler ve kursiyerler katıldı.

Törende ilk olarak BAÜN-DEHAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Elif Aksöz, gerçekleştirilen kursun amacı ve kapsamı hakkında bilgiler vererek, kurs programlarını periyodik olarak devam ettirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Sonrasında Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de yaptığı konuşmada kursa katkı veren tüm eğitimciler ile kursiyerleri kutlayarak sertifika ve teşekkür belgelerini takdim etti.

15-26 Ekim 2018 tarihleri arasında BAÜN-DEHAM bünyesinde gerçekleştirilen eğitim kursuna; Tıp, Fen Bilimleri, Veteriner Hekimliği alanlarından ve ikisi BAÜN dışından olmak üzere, toplam 21 araştırmacı katıldı. Araştırma yaparken deney hayvanlarını kullanacak araştırmacıların, bu deneyleri kanıta dayalı bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirmeleri için gerekli bilincin kazanılmasının hedeflendiği kursta, katılımcılar 40 saat teorik ve 40 saat uygulamalı olmak üzere toplam 80 saat eğitim aldı. Kursu tamamlayan araştırmacılar, Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası almaya hak kazandı.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr