BAUN Haberler

Turizm Fakültesinde 'Yeter ki İste' Konferansı

  • BAUN
  • Haberler
  • Turizm Fakültesinde 'Yeter ki İste' Konferansı

Turizm Fakültesinde 'Yeter ki İste' Konferansı

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden Prof. Dr. Ozan Bahar’ın konuşmacı olduğu “Yeter ki İste” başlıklı bir konferans düzenlendi. Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu Konferans Salonundaki etkinliğe; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’in yanı sıra, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt’un açılış konuşması ile başlayan etkinlikte Prof. Dr. Ozan Bahar, 1996 yılında askeri personel olarak görev yaptığı dönemde bir görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonucu engelli olmasının ardından malulen emekli olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ozan Bahar, daha sonraki dönemde sosyal hayatta ve akademik kariyer yolculuğunca yaşadıklarını samimi bir anlatımla dinleyicilerle paylaştı. Bahar, öğrencilere hayatta amaçlarının ve ideallerinin olması tavsiyesinde bulunurken, her durumda ve koşulda amaçları için de çok çalışması gerektiğini vurguladı.

Konferansın ardından Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt tarafından, konuşmacı Prof. Dr. Ozan Bahar’a plaket ve çiçek takdim edildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr