BAUN Haberler

Veteriner Fakültesinde Bilgi Yarışması Düzenledi

  • BAUN
  • Haberler
  • Veteriner Fakültesinde Bilgi Yarışması Düzenledi

Veteriner Fakültesinde Bilgi Yarışması Düzenledi

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Bilimsel Farkındalık ve Gelişim Topluluğu tarafından Veteriner Fakültesi Amfisinde öğrencilerin katılımı ile bilgi yarışması düzenledi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ziya İlhan, öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen yarışmaya toplam 8 takım katıldı.  Veteriner hekimlik alanı başta olmak üzere çeşitli konu başlıklarından toplam 30 sorunun sorulduğu ve internet alt yapısı desteğiyle yapılan yarışmanın sonunda Kertenkelebek takımı birinci, Vetmen takımı ikinci, XX takımı üçüncülüğü elde etti.  

Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından, Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir öğrencilerin dersleri dışında kalan zamanlarında yaptıkları bu etkinliklerin artarak devam etmesini isteyerek emeği geçenleri tebrik etti. Daha sonra ise birinci olan takıma kupasını, ikinci olan takıma hediyelerini verdi. 

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr