Rektör Yardımcılarımız

Mehmet BAŞTÜRK

  • BAUN
  • Rektör Yardımcılarımız

PROF. DR. MEHMET BAŞTÜRK

1963 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. 1987 yılında Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünden mezun oldu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Batı Dilleri ve Edebiyatı üzerine, 1991’de Université de Paris III (La Sorbonne Nouvelle)’de Dilbilim üzerine yüksek lisans çalışmalarını ve 1994 yılında Université de Paris III (La Sorbonne Nouvelle)’de Dilbilim üzerine doktora çalışmasını tamamladı.

2005-2006 eğitim yılı güz yarıyılında State University of New York /ABD’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 2006 yılı yaz döneminde Montpellier- IMEF de bulunan dil eğitim merkezinde dil eğitim seminerlerine katıldı. 2011 yılı Temmuz-Eylül aylarında Birmingham Üniversitesinde/İngiltere’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

İdari olarak Dekan, Dekan vekili, Dekan yardımcısı, Üniversitelerarası Kurul üyesi, Bölüm/Anabilim Dalı Başkanlıkları, Fakülte Yönetim Kurulu Üyelikleri, Enstitü Yönetim Kurulu Üyelikleri, Üniversite Senatosu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Ocak 1995 yılında yardımcı doçent, Kasım 1999 yılında doçent, Şubat 2005 yılında profesör unvanlarını aldı. Halen Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Dil eğitimi, dil edinimi ve dilbilim alanlarında ulusal ve uluslar arası birçok yayını bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.