Yeni Başlayan

Öğrenci için

  • BAUN
  • BAUN'lu olarak ilk Yapmalıyım?

Üniversitemize Yeni Gelen Öğrencilerin Yapması Gerekenler

AKILLI KİMLİK KART
Akıllı kimlik kartları üniversitemiz yemekhanelerinde yemek yiyebilmek ve güvenlik turnikelerinden geçmek için kullanılmaktadır. Kampüs hizmetlerinden faydalanmanız için öncelikle bu kartı temin etmelisiniz. Ayrıca kampüse aracınız ile geliyorsanız bariyerlerden geçebilmek için de bu kartı kullanmanız gerekmektedir.

Akıllı kartınızın basılabilmesi için kayıtlı olduğunuz Enstitü, Fakülte, Yüksekokul veya Meslek Yüksekokulu tarafından "Akıllı Kart İşlem Formu" nun sizin adınıza düzenlenip Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na gönderilmesi gerekmektedir.

Bu konuda detaylı bilgiye Akıllı Kart Merkezi web sitesinden www.kart.balikesir.edu.tr ulaşabilirsiniz.
E Posta: kart@balikesir.edu.tr
Telefon: 0 266 612 14 65

İNTERNET ERİŞİMİ
Üniversite ağına bağlanabilmeniz için bilgilerinizin sistemde kayıtlı olup olmadığına dair buradan sorgulama yapıp aktivasyonunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kimlik Doğrulama Sistemi - Aktivasyon İşlemleri yardım dokümanı için tıklayınız. Eğer bilgilerinizi sistemde bulamadıysanız yada giriş işlemleri esnasında sorun yaşadıysanız Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda sorumlu personel ile iletişime geçiniz.

E Posta: kimlik@balikesir.edu.tr
Telefon: 0 266 612 14 00/11 21-11 25

ELEKTRONİK KAYNAKLARA UZAKTAN ERİŞİM
Kütüphanemizin sahip olduğu elektronik kaynaklara üniversite ağının dışından bağlanabilmeniz için Kimlik Sistemi'ndeki kullanıcı hesabınız kullanılmaktadır. Yani internete bağlanmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile evinizden proxy ayarlarını yaparak kütüphanemiz elektronik kaynaklarına erişebilirsiniz.

Proxy ayarlarını yapabilmek için gerekli yardıma kutuphane.balikesir.edu.tr/uzaktan-erisim adresinden ulaşabilirsiniz.

İçerik Sorumlusu: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı-Ali ÖZTÜRK
--->İletişim