Yeni Başlayan

Personel için

  • BAUN
  • BAUN'lu olarak ilk Yapmalıyım?

Üniversitemizde Göreve Başlayan Personelin Yapması Gerekenler

AKILLI KİMLİK KART
Akıllı kimlik kartları üniversitemiz yemekhanelerinde yemek yiyebilmek ve güvenlik turnikelerinden geçmek için kullanılmaktadır. Ayrıca personel kimliği olarak kullanabileceğiniz akıllı kartlar ile kampüs hizmetlerinden de faydalanmanız mümkündür. Bu kart veya istediğiniz taktirde ücretsiz olarak verilecek olan araç etiketi ile kampüs giriş çıkışlarında bulunan bariyerlerden aracınız ile geçebilmeniz mümkün olacaktır.

Akıllı kartınızın basılabilmesi için kayıtlı olduğunuz Enstitü, Fakülte, Yüksekokul veya Meslek Yüksekokulu tarafından "Akıllı Kart İşlem Formu" nun sizin adınıza düzenlenip Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na gönderilmesi gerekmektedir.

Bu konuda detaylı bilgiye Akıllı Kart Merkezi web sitesinden www.kart.balikesir.edu.tr ulaşabilirsiniz.
E Posta: kart@balikesir.edu.tr
Telefon: 0 266 612 14 65

İNTERNET ERİŞİMİ
Üniversite ağına bağlanabilmek için Kimlik Sistemi'nde hesabınız olmalıdır. Bu hesabınızın aktif olması için göreve başladığınız birimden Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS) üzerinden biriminizden Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'a talep yazınızın gelmesi gerekmektedir. Sorumlu personele talebiz ulaştıktan sonra aktivasyon ve şifre tanımlama işlemi yapılacak ve sonra kablolu/kablosuz internete bağlanma hizmetinden faydalanabileceksiniz.

Kimlik Doğrulama Sistemi - Aktivasyon İşlemleri yardım dokümanı için tıklayınız.
E Posta: kimlik@balikesir.edu.tr
Telefon: 0 266 612 14 00/11 21-11 25

E-POSTA
Üniversitemizde tüm personelimize kurumsal ve kişisel e-posta hizmeti verilmektedir. İhtiyaç duymanız halinde @balikesir.edu.tr uzantılı e-posta adresi edinebilirsiniz. Bunun için Elektronik Posta Personel Başvuru Formu'nu doldurup imzalayıp Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na iletmeniz yeterlidir.

E Posta: maildestek@balikesir.edu.tr
Telefon: 0 266 612 14 00/11 22

WEB ALANI
Üniversitemiz personeli olarak kişisel veya kurumsal web alanı alabilmeniz için Kişisel/Kurumsal Web Alanı Talep Formunu doldurup Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na ulaştırmanız halinde size özel tanımlanacak olan web alanı açılıp alan bilgileriniz tarafınıza ulaştırılacaktır.

E Posta: baunweb@balikesir.edu.tr
Telefon: 0 266 612 14 00/11 51-11 20

ELEKTRONİK KAYNAKLARA UZAKTAN ERİŞİM
Kütüphanemizin sahip olduğu elektronik kaynaklara üniversite ağının dışından bağlanabilmeniz için Kimlik Sistemi'ndeki kullanıcı hesabınız kullanılmaktadır. Yani internete bağlanmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile evinizden proxy ayarlarını yaparak kütüphanemiz elektronik kaynaklarına erişebilirsiniz.

Proxy ayarlarını yapabilmek için gerekli yardım dokümanına kutuphane.balikesir.edu.tr/uzaktan-erisim adresinde bulabilirsiniz.

ÖNEMLİ:

Tüm bu hesaplar için gerekli olan formlar doldurup onaylandıktan sonra biriminiz tarafından EBYS'de (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) "... adlı personel birimimizde göreve başlamıştır. Kendisi için akıllı kartın basılmasını, internet kullanıcı hesabının oluşturulmasını ve e-posta adresinin (ihtiyaç duyulursa) açılmasını arz/rica ederim" şeklinde bir üst yazıya ek olarak formlar eklenerek Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na gönderilmesi kolaylık olacaktır.