Rektörün

Mesajı

  • BAUN
  • Aday Öğrenci

Sevgili Öğrencilerimiz

Balıkesir Üniversitesi; yüzyılı aşan köklü geçmişi ile deneyimi, 1992 yılında kuruluşu ile de dinamizmi bir arada yaşayan, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biridir. Balıkesir Üniversitesinde eğitimin uluslararası nitelikte olduğunun en önemli belgeleri, Diploma Eki Etiketi ve Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketidir. Balıkesir Üniversitesi, Türkiye’de en çok tercih edilen ilk on üniversite arasında yer almaktadır.

Balıkesir Üniversitesi; bir yandan kendi içindeki Yan Dal ve Çift Anadal Programı olanaklarıyla, diğer yandan da birçok farklı ülkedeki üniversitelerle gerçekleştirilen öğrenci değişim hareketi olanaklarıyla, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif altyapısıyla öğrencilerine ayrıcalıklı bir üniversite yaşamını sunmaktadır.

Üniversitemizde tam donanımlı derslik, laboratuvar ve uygulama imkânlarıyla ve en önemlisi düşüncelerinize her zaman önem verildiği, geleceğe hazırlandığınız bir sürecin içerisinde yer alacaksınız.

Tam donanımlı akademik kadromuz, eğitim-öğretim yaşamınız boyunca yalnızca sizi bilgiyle donatmakla kalmayıp, mezuniyet sonrası yaşamınıza da hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Balıkesir ise “Türkiye’yi doyuran il” özelliğine sahip olmakla birlikte, sahip olduğu imkanlarla yaşanacak bir kenttir. Bu duygu ve düşüncelerle başarılı, huzurlu, mutlu, sağlıklı ve coşkulu bir eğitim hayatı geçirmenizi diliyor; sizleri araştırmacı, yenilikçi, özgürlükçü Balıkesir Üniversitesi ailesine katılmaya davet ediyorum.


İçerik Sorumlusu: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı-Ali ÖZTÜRK
--->İletişim