BAHAR YARIYILI DERS KAYITLARI HAKKINDA


BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

 

Kayıt Yenileme Tarihleri : 22 Ocak (Pazartesi)  - 26 Ocak (Cuma)  2018

Ders Ekleme-Çıkarma ve Danışman Onayı: 29 Ocak 2018 – 02.02.2018

OBS sistemine giriş yapmak için TIKLAYINIZ.  

 

KAYITLAR İLE İLGİLİ SORU-CEVAP

SORU 1: Ders seçimlerini nereden gerçekleştireceğim ?

CEVAP 1: Ders seçimlerini üniversitemizin Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)’ ne giriş yaparak belirtilen tarihlerde gerçekleştireceksiniz. Belirtillen tarihlerde, eğer; öğrenci ders seçimini yapmazsa alması gereken derslerde ismi olmayacağı için derslere ve sınavlara giremeyecektir.

SORU 2: Yüksekokulu normal süresinde (2 yıllık süre) bitiremedim. Katkı payı yatırmam gerekli mi?

CEVAP 2: Yüksekokulu normal süresi içerisinde bitiremeyen ve uzatan öğrencilerimiz Kayıt yenileme tarihleri arasında Mutlaka Halk Bankasına katkı payı yatırmak zorundadır. Katkı payını yatırmadığı sürece ders seçimi yapamayacaktır.

SORU 3: İkinci Öğretim öğrencisiyim, harç yatıracak mıyım ?.

CEVAP 3: İkinci Öğretim Öğrencileri normal harç ücretlerini ilk dönem olduğu gibi ikinci dönemde aynı miktarda kayıt yenileme tarihleri arasında Halk Bankasına yatıracaktır.

SORU 4: Harç ya da katkı payını yatırmazsam ne olur.

CEVAP 4: Kayıt yenileme işlemi gerçekleşemeyeceğinden maalesef öğrencinin sınavlara katılma hakkı olmayacaktır. Ayrıca öğrenciliik haklarından da faydalanamayacaktır.

SORU 5: Ders seçme işlemlerini yaptıktan sonra ne yapmam gereklidir.

CEVAP 5: Belirtilen tarihlerde ders seçiminizi yaptıktan sonra Danışmana gönder butonuna tıklayıp beklemeniz gerekmektedir. Danışman hocanız derslerin doğru seçilip seçilmediğini, kredinizin yeterli olup olmadığına bakarak ya işleminizi onaylayacak ya da size düzeltme amacıyla ders seçiminizi geri gönderebilecektir.

SORU 6: Bu dönem kayıt dondurmak istiyorum ne yapmalıyım ?

CEVAP 6: Kayıt dondurmak için kayıt dondurma dilekçesini doldurup, mazeretinizi dilekçede bildirmeniz ve varsa ekleriyle birlikte eğitim öğretimin ilk haftası içerisinde öğrenci işlerine teslim etmelisiniz. Yönetim Kurulundan çıkacak kararlara göre kayıt dondurma işleminizin durumu kesinleşecektir.


Web Sorumlusu : Doç. Dr. Selami SELVİ sselvi@balikesir.edu.tr