Ayvalık MYO'da Mezuniyet töreni coşkusu


Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksekokulunda, 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Yüksekokulumuz mezuniyet törenine; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR’in yanı sıra Ayvalık Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENCER, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin TOKEL, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret BAKIR, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Oğuzhan İLBAN, Altınoluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Selami SELVİ, Burhaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Aytekin ULUTAŞ, öğretim elemanları ve daire amirleri ile öğrenci velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende öğrenciler adına Sedef BAYAR yaptığı konuşma ile duygularını paylaşırken, Ayvalık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Hasan Hüseyin ŞAHAN da yaptığı konuşmada mezunlara yeni yaşamlarında başarılar diledi.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN’da törende yaptığı konuşmada, öğrencilere mezuniyetlerinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, meslek yaşamlarında da başarılar diledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENCER ise yaptığı konuşmada, hem velilere hem de öğrencilere Ayvalık’ın ülkemizin zeytinyağı başkenti olduğunu belirterek diğer yağlardan vazgeçerek Ayvalık zeytinyağını kullanmalarını istedi. Başkan zeytin hakkında veciz cümleler kullandı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de törende yaptığı konuşmada yeni mezunları başarılarından dolayı kutlarken, öğrencilerin üzerinde emekleri bulunan öğretim elemanları ve ailelere teşekkür etti.

Tören, meslek yüksekokulunda dereceye giren öğrenciler ile tüm mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinden sonra, keplerin atılmasıyla sona erdi.

Tören sonunda Mimari Restorasyon programı Öğr.Gör. Zerrin YALÇIN ve öğrencilerin hazırlamış olduğu çini, seramik ve mozaik sergisi yüksekokulumuzda protokol tarafından açıldı.

 


Web Sorumlusu : Öğr. Gör Hayri TAŞKIR hayritaskir@balikesir.edu.tr