Bigadiç Meslek Yüksekokulu, Derslerinde Geleceğin Teknolojisi 3 Boyutlu Yazıcı Kullanacak


 

Balıkesir Üniversitesi Bigadiç Meslek Yüksekokulu öğrencileri, derslerden elde ettikleri bilgiler yardımıyla tasarladıkları projeleri 3 Boyutlu Yazıcı ile hayata geçirme olanağına sahip oldular.

Bigadiç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Gür, Elektrik Programında verilen “Bilgisayar Destekli Proje I”, “Bilgisayar Destekli Proje II” ve “Sistem Analizi ve Tasarımı” dersleri, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Programında verilen “Trafikte Bilgisayar Uygulamaları” dersi ile önümüzdeki yıllarda öğrenci alımına başlanacak Harita ve Kadastro Programında verilecek “Fotogrametri” vb. derslerde öğrencilerin ders aşamasında çizimini yapacağı modelleri ete kemiğe büründürecek 3 Boyutlu Yazıcıyı, meslek yüksekokullarının envanterine kattıklarını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Gür, yapmış olduğu açıklamada özellikle teknik bölümlerde müfredatın teknolojiye olan entegrasyonunun çok önemli olduğunu ve eğitime olan yatırımlarının durmaksızın devam edeceğini belirtti. Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Gür açıklamasının devamında, öğrenciler ve akademisyenler tarafından hazırlanacak tasarımlarla sanayicilere destek vereceklerinin ve Üniversite-Sanayi İşbirliği ruhunu canlandıracak projelere imza atacaklarının sözünü verdi.

 


Web Sorumlusu :