Duyurular/Haberler/Etkinlikler


Üniversitemiz web sitesinde Duyurular/Haberler/Etkinlikler/Baun Güncel alanlarında etkinliklerini yayınlatmak isteyen kullanıcılarımızın dikkat etmesi gereken kurallar aşağıda belirtilmektedir. 
 
Duyuru ve Etkinlikler ile Haberler  bölümü iki farklı alan olup;
bu alanlara girilecek olan içeriğin uygunluğu üniversite yönetiminin almış olduğu kararlar doğrultusunda aşağıdaki birimler tarafından değerlendirilir.
- Üniversitemiz web sayfasında  yayınlanacak olan Duyuru ve Etkinlikler Bilgi İşlem Daire Başkanlığı,

- Üniversitemiz web sayfasında  yayınlanacak olan   Haberler ise Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü sorumluluğundadır.

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığının sorumluluğunda olan Duyuru ve Etkinlikler ile ilgili  herhangi bir sorun yaşanılmaması açısından aşağıdaki kurallara uyulması gerekmektedir:

 

DUYURULAR:

- İlke olarak üniversitenin idari ve eğitim-öğretim ile ilgili faaliyetleri kapsamında hedef kitleye (Öğrenci/Personel vb.) bilgilendirme yapmak amacıyla oluşturulan içeriklerin duyurular alanında yayınlanması planlanmıştır.

 

- Duyuru başlığı ve konuyu kısaca özetleyen metin ile birlikte baunweb@balikesir.edu.tr adresine mail atılarak bildirilmesi gerekmektedir. Duyuruda ilgili birim ve iletişim bilgileri mutlaka belirtilmelidir. Eksik içerikle gönderilen duyuru talepleri eksiklik giderilene kadar işleme alınmayacaktır.

 

- Duyuru ya da e-posta yoluyla iletilecek içerikte eğer afiş varsa, afişin yanında afişte yer alan bilgileri ifade eden kısa bir bilgilendirme metni de oluşturmanız gerekmektedir.

 

- Bu şekilde gelen duyuru talepleri en kısa sürede işleme alınmaktadır.

 

ETKİNLİKLER :

- İlke olarak tüm etkinliklerin Etkinlikler alanına eklenmesi, etkinliğin tarihi yakınlaştığında ise Baun Güncel alanında yayınlanması planlanmıştır.

 

- Yayınlanması istenen etkinliğin en az 3 gün öncesinden baunweb@balikesir.edu.tr adresine mail atılarak birimimize bildirilmesi gerekmektedir.

 

- Yayınlanması istenen etkinliğin afişi mutlaka olmalıdır (.jpg, .png vb.).

 

 

Afiş üzerinde aşağıdaki bilgiler mutlaka yer almalıdır:

Etkinliğin ismi 

Etkinliğin türü (kongre, konferans, panel, sergi, konser, turnuva, söyleşi vb.) 
Etkinliğin yapılacağı yer (Bina, salon bilgisi) 
Etkinliğin başlama ve bitiş tarihi 
Etkinlik programı 
Etkinlikle ilgili sorumlu kişi ve iletişim bilgileri

 

 

NOT: Henüz yapılmamış etkinlikler ile duyuruların web sitesinde yayınlanması için baunweb@balikesir.edu.tr , e-mail yoluyla tüm personele iletilmesi istenirse akademi@balikesir.edu.tr , eğer etkinlik yapılmış ve haber olarak yayınlanması talep ediliyorsa basin@balikesir.edu.tr  e-posta adreslerine iletilmesi gerekmektedir.

 

 

Bu birimlerde çalışan personelin izinli olması ya da başka bir işle meşgul olmaları sebebiyle maillerin geç kontrol edilmesi ihtimaline karşı mailin birkaç gün önceden gönderilmesi, eğer mail etkinliğin başlamasına çok az bir zaman kala gönderilmek zorunda kalındıysa telefon ile sorumlu kişilere ulaşılması herhangi bir sorun yaşanılmaması açısından önemlidir.


Web Sorumlusu :