Servisler


E-Posta (Web Mail)

BauMail sistemi, Zimbra profesyonel e-mail gönderim alt yapısıdır.Adres defteri, Takvim, Evrak çantası ve yüzlerce uygulaması ile hayatı ve iş yaşamını kolaylaştırır. Masaüstü uygulaması, Web arayüzü, Mobil cihazlarda entegrasyonu ve diğer eposta okuma programlarıyla entegreli olarak çalışmaktadır. IMAP, POP altyapısı ve sunucu üzerinde gönderimi ile daha basit düzeyde profesyonel bir mail kullanımı sunmaktadır.
Sisteme giriş yapabilmek için baumail.balikesir.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: ..........
Parola: ...........
alanlarını doldurarak oturum açmanız yeterlidir

Proxy ile Elektronik Kaynaklara Uzaktan Erişim

"Proxy" Nedir?
Balıkesir Üniversitesi mensuplarının (öğrenciler, tam zamanlı öğretim üyeleri ve çalışanlar), Kütüphane elektronik kaynaklarına (veritabanları, süreli yayınlar, e-kitaplar ve slaytlar vb.) kampus dışından erişimini sağlayan olanaktır.

Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

Elektronik kaynaklarına uzaktan erişim için kullanılan proxy bağlantısında Internete bağlanmak amacıyla kullanılan kimlik kullanıcı adı (T.C Kimlik No) ve Kimlik Şifresi kullanılacaktır. Ayrıca adres olarak proxy1.balikesir.edu.tr değil proxy.balikesir.edu.tr kullanılacaktır. Kullanıcılarımızın Internet Explorer ayarlarında, İnternet Seçenekleri - Bağlantılar sekmesinde bulunan Yerel Ağ Ayarlarını aşağıdaki gibi düzenlemeleri gerekmektedir:

Adres: proxy.balikesir.edu.tr
Bağlantı Noktası: 3128

Bu işlemleri yaptıktan sonra giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifre soran ekran karşımıza gelecektir:

Kullanıcı Adı: Kimlik Kullanıcı Adı (T.C Kimlik No)
Şifre: Kimlik Şifresi

YARDIM DÖKÜMANLARI

SMS ile Bilgilendirme Sistemi

Kurumumuzun yürüttüğü önemli duyurular/etkinliklerin daha hızlı ve etkin bir şekilde SMS ile bilgilendirilmesi, personel memnuniyetinin artırılması, hizmetlerin çabuklaştırılması, zaman ve iş gücü kayıplarının önlenmesi amacıyla yapılan bir Bilgi İşlem Daire Başkanlığı hizmetidir.
Bilgi ve Sorularınız İçin:

0 266 612 14 00/ 11 22

Antivirüs Kurulumu

Antivirüs programları bir algılama ve temizleme yazılımlarıdır. Bilgisayarınızda bulunan her tür virüsü tarayarak bulur ve temizlemenize yardımcı olur. Böylece bilgisayarınızı her türlü tehlikeden rahatlıkla koruyabilirsiniz. Anti virüs yazılımı çok az ram yer, çok kullanışlı, hızlı ve sağlamdır. Virüs, casus yazılım, sahte anti virüs gibi her tür sorunla başa çıkmanızı sağlar. Bu amaçla Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından satın alınan antivirüs yazılımının kurulumu için tıklayınız
Kurulumla Hertürlü Sorun/Sorularınız için:
0 266 612 14 00/ 11 21 ve 11 25

 


Web Sorumlusu :