Yatay Geçiş (2019-2020 Güz Y.Y.) Ek Madde 1


BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı

EK MADDE 1 (MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANI) İLE

YATAY GEÇİŞ BAŞVURU DEĞERLENDİRME TAKVİMİ:

            2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılından önce yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan Ek Madde-1 (merkezi yerleştirme taban puanı) ile yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen belgeler ile online başvuru yapmaları gerekmektedir.

            Başvuruda bulunacak adayların kayıtlı oldukları yıldaki merkezi (YKS) yerleştirme puanının, Üniversitemizde yatay geçiş yapmak istediği programların taban puanına eşit veya yüksek olması, ayrıca bu haktan daha önce yararlanmamış olması gerekmektedir.

Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş Uygulama Esasları için tıklayınız.

Not: Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Şahsen veya posta yoluyla gelen, hatalı yada eksik belgeyle yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Online başvuru ekranından yüklenen belgelerin orjinalleri ile kayıt için istenen diğer belgeler kesin kayıt anında adaylardan istenecektir.

YATAY GEÇİŞ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ İŞLEM, BELGELER:

Başvurular, 01-15 Ağustos 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. (Online başvuru linki: https://obs.balikesir.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx ) Online başvuru işlemleri sırasında yüklenmesi gereken belgeler (pdf formatında) aşağıda belirtilmiştir.

(Sistem ilk başvuru günü saat 10:00’da açılacak, son başvuru günü saat 15:00’de kapanacaktır.)

1-      Öğrenci Belgesi (adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden onaylı)

2-      Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye / programa kayıt yaptırdığı yıla ait olan YKS Sonuç Belgesi (internet çıktısı)

3-      Ders içerikleri (internet üzerindeki tam bağlantı adresini belirten içerikler yada onaylı örnekleri)

4-      Not Durum Belgesi (Transkript): Başvuran öğrencinin ayrılacağı kurumdan alacağı, izlediği bütün dersleri ve bu derslerden aldığı notları gösteren resmi belge. (internet adresi belirtilen doğrulama kodu olan not döküm belgeleri kabul edilir.)

5-      Taahhütname (Daha önce Ek Madde 1’e (Merkezi Yerleştirme Taban Puanı ile) yatay geçiş yapmadığına dair) (taahhütname örneği için tıklayınız.)

 

BAŞVURU TARİHİ                   : 01-15 Ağustos 2019

SONUÇLARIN İLANI               : 02 Eylül 2019

KAYIT TARİHİ                        : 09-13 Eylül 2019

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-      Öğrenci Belgesi (Adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden onaylı)

2-      Nüfus cüzdan fotokopisi

3-      Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye / programa kayıt yaptırdığı yıla ait olan YKS sonuç belgesi (İnternet çıktısı)

4-      Disiplin cezası almadığpına ilişkin belge (Transkriptte yada öğrenci belgesinde yazabilir)

5-      6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

6-      Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (1993 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adayların ilgili askerlik şubelerinden alacağı belge)

7-      Katkı payı/Öğretim Ücreti ödeme makbuzu.


Web Sorumlusu : Alaattin İrdem airdem@balikesir.edu.tr