Yaz Okulu Başvuru


Burhaniye Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Başvuruları Hakkında Duyuru

- Yüksekokulumuzda 2016 - 2017 Öğretim Yılı Yaz Okuluna başvurular (Ön Kayıtlar) 12 Haziran – 16 Haziran 2017. Tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular bizzat veya posta yoluyla yapılabilir. Ancak postadaki gecikmelerden dolayı öğrenci sorumlu olup, başvuru formlarının posta ile gönderilmesi durumunda iadeli taahhütlü olarak gönderilmesinde yarar bulunmaktadır.

Yaz Okulu BAŞVURU FORMU’nu buradan indirebilirsiniz.

- Diğer Yükseköğretim kurumlarından başvuru yapacak olan öğrencilerin, kendi okullarındaki bölüm başkanlığından onay yazısını (formunu) alıp, bir nüshasını okulumuza vermeleri gerekmektedir.

- Kesin kayıtlar Yaz Okulu Akademik Takvimi doğrultusunda 19 – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

- Başvuru yapmış olan öğrencilerin yukarıda belirtilen kayıt döneminde, OBS(Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden ders seçimi yapıp (+) butonu ile eklemeleri (Yaz Okulunda almak istedikleri dersleri seçmeleri)  gerekecektir. Ders seçimi yapıldığında bu ekranda çıkan ders ücreti hemen yatırılmayacaktır. Ders seçimlerini yapan öğrenciler, 03-07 Temmuz 2017 tarihleri arasında açılacak dersler kesinleşmiş olacağından, gerekli ise ders ekleme veya çıkarma da yapıldıktan sonra, bu tarihlerde(03-07 Temmuz 2017) ders ücretlerini T.Halk Bankası'na yatırılacaklardır ve daha sonra ders seçme ekranından seçilen dersleri  "kesinleştir" butonuna basarak danışman(*) onayına göndereceklerdir. YAZ OKULU DERS ÜCRETLERİNİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

-  Yaz Okulu Başvuru formuna almak istediğiniz dersleri yazarken "Yaz Okulunda açılması düşünülen derslerin listesine BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. Yaz Okulunda açılması kesinleşen dersler 30 Haziran 2016 tarihinde duyurulacaktır.

- Açılacak derslerin kesinleşmesinden sonra, 03 – 07 Temmuz 2017 tarihleri arasında ders ekleme-çıkarma yapılabilecektir.

- Yaz Okulu Eğitim-Öğretime Akademik Takvim doğrultusunda 03 Temmuz 2017 tarihinde başlayacaktır. 

- Diğer Yükseköğretim Kurumlarından da Yüksekokulumuzda açılacak olan yaz okuluna başvurular değerlendirilecektir. Diğer Yükseköğretim Kurumlarından Yaz Okuluna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin bizzat Öğrenci İşlerine başvurmaları ve kayıt döneminde kayıt yaptırmaları gerekmektedir.  Kayıt için istenen belgeler öğrenci işlerinden öğrenilebilir. Ancak, Yaz Okulumuzdan ders alacak diğer üniversite öğrencilerinin ÖSYM yerleştirme sınavından aldıkları puanın, Yüksekokulumuza aynı dönemde ilgili puan türündeki yerleşme taban puanından düşük olmaması gerekmektedir. 

........................

(*) Danışman onayı öğrencinin kendi okulunda bağlı olduğu danışmanı tarafından yapılır.


Web Sorumlusu : Alaattin İrdem airdem@balikesir.edu.tr