Staj İşlemleri


Öğrencilerimiz mezun olabilmek için için staj veya danışmanları gözetiminde mesleki uygulama çalışmasından birini yapmak zorundadır. Bir mesleki uygulama çalışmasını tercih etmeyip, staj yapmaya karar veren öğrencilerimiz aşağıdaki yönergeler doğrultusunda gerekli işlemleri yapmak zorundadır:

Yüksekokulumuzun tüm programlarında öğrenim gören öğrenciler, Staj işlemleri ile ilgili  tüm belgelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirler. Öğrencilerimiz staja başlamadan önce program danışmanları ile ilietişime geçip bilgi alabilirler. Staj yapmak isteyen öğrencilerimizin bu bilgilerin ışığında sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir:

1- Öğrencilerimizin, Yüksekokulumuzun ilan ettiği staj dönemlerinden en az 1 hafta önce "Staj Kabul Formu" ve "Sözleşme Formu"nu ikişer nüsha olarak onaylatıp Yüksekokul Sekreterliğine vermeleri gerekmektedir. (Staj Kabul Formu'nu Yüksekokul Okul Sanayi Koordinatörü ve Staj yapılacak işyeri yetkilisi onaylayacaktır).

Bu formları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

STAJ KABUL FORMU 

SÖZLEŞME FORMU 

2- Formları onaylatıp Yüksekokul Sekreterliği'ne veren öğrenciler Staj Dosyası'nı alıp staja belirtilen tarihte başlamak üzere işyerine gideceklerdir. Staj dosyasını elden alamayan öğrenciler aşağıdaki linkten bu dosyayı indirebilirler.

STAJ DOSYASI 

 3- Stajlarını tamamlayan öğrencilerin ise, stajın bittiği tarihten itibaren 5 gün içinde staj belgelerini Yüksekokul Müdürlüğü'ne teslim etmeleri ve staj bitiş tarihinden itibaren 10 gün içinde Yüksekokul Staj ve Eğitim Uygulama Kurulu tarafından Mülakata alınmaları gerekmektedir.

4- Staj Komisyonunun değerlendirmeleri sonucu, Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararı ile stajı kabul edilen öğrencilere "YT" notu verilerek transkriptlerine işlenecektir.

STAJ İLE İLGİLİ BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY İÇİN TIKLAYINIZ.


Web Sorumlusu : Alaattin İrdem airdem@balikesir.edu.tr