Staj İşlemleri


 Öğrencilerimiz mezun olabilmek için, kayıtlı bulundukları programlarda yer alan derslere ilave olarak , staj veya  mesleki uygulama çalışmasından birini bağlı oldukları staj koordinatörleri (veya danışmanları) gözetiminde yapmak zorundadırlar. Mesleki Uygulama Çalışması yerine staj yapmak isteyen öğrencilerimizin, aşağıdaki yönergeler doğrultusunda staj aşamalarını yerine getirmeleri gerekmektedir:

Yüksekokulumuzun tüm programlarında öğrenim gören öğrenciler, Staj işlemleri ile ilgili  tüm belgelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirler. Öğrencilerimizin staja başlamadan önce program danışmanları ile iletişime geçip bilgi almaları ve bu bilgilerin ışığında sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmaları yararlı olacaktır:

1- Öğrencilerimizin, Yüksekokulumuzun ilan ettiği staj dönemlerinden en az 1 hafta önce "Staj Kabul Formu" ve "Sözleşme Formu"nu ikişer nüsha olarak onaylatıp Yüksekokul Sekreterliğine vermeleri gerekmektedir. (Staj Kabul Formu'nu Staj yapılacak işyeri yetkilisi ve Yüksekokul Okul Sanayi Koordinatörü onaylayacaktır).

Bu formları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

STAJ KABUL FORMU 

SÖZLEŞME FORMU 

2- Formları onaylatıp Yüksekokul Sekreterliği'ne veren öğrenciler Staj Dosyası'nı alıp staja belirtilen tarihte başlamak üzere işyerine gideceklerdir. Staj dosyasını elden alamayan öğrenciler aşağıdaki linkten bu dosyayı indirebilirler.

STAJ DOSYASI 

 3- Stajlarını tamamlayan öğrencilerin ise, stajın bittiği tarihten itibaren 5 gün içinde staj belgelerini Yüksekokul Müdürlüğü'ne teslim etmeleri ve staj bitiş tarihinden itibaren 10 gün içinde Yüksekokul Staj ve Eğitim Uygulama Kurulu tarafından Mülakata alınmaları gerekmektedir.

4- Staj Komisyonunun değerlendirmeleri sonucu, Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararı ile stajı kabul edilen öğrencilere "YT" notu verilerek transkriptlerine işlenecektir.

STAJ İLE İLGİLİ BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY İÇİN TIKLAYINIZ.


Web Sorumlusu : Alaattin İrdem airdem@balikesir.edu.tr