Tarihçemiz


T.C.
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ
BURHANİYE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

           Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu kişisel gelişimin önemini kavramış, sorumluluk sahibi, alanıyla ilgili temel konuları özümsemiş, analitik düşünme yeteneğine sahip, ülkenin içinde bulunduğu sorunlara karşı duyarlı orta ve üst düzey yöneticiler yada kendi işini kurabilecek girişimciler yetiştirmek amacıyla;

             - 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü birinci öğretimi

      - 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Bankacılık ve Finans bölümünün birinci öğretimi ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü ikinci öğretimi

           - 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Bankacılık ve Finans bölümünün ikinci öğretimi ile  Uluslararası Ticaret Bölümünün Birinci öğretimi;

           - 2014-2015 Eğitim-öğretim yılında da Uluslararası Ticaret Bölümünün ikinci öğretimini faaliyete geçirmiştir.

           - 2014-2015 eğitim-öğretim  yılında Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği  bölümü açılmış fakat henüz akademik kadro tamamlanamadığından dolayı öğrenci alımı gerçekleşmemiştir.

           Ayrıca 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Sosyal Bilimler Enstitisüne bağlı olarak Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine de başlamıştır.

           

           Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu  1200  öğrencisi, 3 doçent, 3 Yardımcı Doçent, 3 öğretim görevlisi ve 10 İdari Personel ile 10 şirket elemanından oluşan kadrosu ile eğitim-öğretimine devam etmektedir.

           Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Burhaniye Meslek Yüksekokuluna ait binada 2008-2009 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamış, 3 Ağustos 2009 tarihinde Örentepede bulunan yeni binasına taşınmıştır.

           Binada 1 adet Turizm Labaratuvarı, 2 adet Bilgisayar Labaratuvarı, Eğitim ve Uygulama Tesisinde ise  144 otel odası ve komplike bir mutfak ile çamaşırhane bulunmaktadır.

 
           Yüksekokulumuz da görev yapan müdürlerimiz ve görev tarihleri şu şekildedir.

           · 15.09.2008 – 09.02.2009 tarihleri arasında  Doç.Dr. Süreyya YILDIRIM (vekaleten)
           · 09.02.2009 – 14.02.2011 tarihleri arasında  Doç.Dr. Süreyya YILDIRIM (asaleten)
           · 15.02.2011 – 29.06.2015 tarihleri arasında  Doç.Dr. Mehmet Emin AKKILIÇ  
           · 30.06.2015 tarihinden itibaren de  Doç. Dr. Mehmet Oğuzhan İLBAN tarafından sürdürülmektedir.


Web Sorumlusu : Hasan Hüseyin YILDIRIM