Azami Öğrenim Süresi- Ek Sınav Hakkı


Yüksekokulumuza 2015 Yılında kayıt yaptıran (Azami öğrenim süresini dolduran ) ancak mezun olamayan öğrencilerimize Balıkesir Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nin 11. maddesi gereği 2 (iki) sınav hakkı verilmiş olup, bu kapsama giren öğrencilerimiz aşağıda belirtilen son başvuru tarihine kadar hangi derslerden sınava gireceklerini belirtir bir dilekçe ile başvurmaları halinde, başarısız oldukları (FF) derslerin sınavlarına aşağıda belirtilen tarihlerde katılabileceklerdir. Bu sınavlar sonunda başarısız ders sayısını (Hiç almadıkları dersler dahil) 5 (beş ) derse düşüren öğrencilere 3 yarıyıl, 1 (bir) derse düşürenlere ise sınırsız sınav hakkı verilir. Sınırsız sınav hakkı verilen öğrencilerimizin de ilgili dönemlerin kayıt tarihlerinde öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

Ek sınavlar sonucunda ders sayısını belirtilen sayıya (5'e) düşüremeyen öğrencilerin Yüksekokulumuz ile ilişikleri kesilecektir.

Öğrenciler hiç almadıkları ve devamsızlıktan (DZ) kaldıkları derslerin sınavına katılamazlar. Ayrıca hiç almadıkları ve ve devamsızlıktan (DZ) kaldıkları ders sayıları toplamı 5 (beş)'den fazla olan öğrencilerimizin kayıtları silinecektir.

Ayrıca daha önce (2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu itibariyle ) 3 veya 4 yarıyıl ek süre verilenlerin bu süre içinde kaldıkları ders sayılarını 1'e düşürememeleri halinde ek süreler sonunda kayıtları silinecektir.

Not: 

1- Sınav hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerimizin başvurularını Yüksekokulumuz öğreci işlerine bizzat yapmaları gerekmektedir.

2- Bu duyuru tebligat niteliğinde olup, ilgili öğrencilerimize ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 

SON BAŞVURU TARİHİ :   19 Temmuz 2019

 

SINAV TARİHLERİ :

1. Sınav Hakkı : 29 Temmuz 2019 - 02 Ağustos 2019

2. Sınav Hakkı : 05 Ağustos 2019 - 09 Ağustos 2019


Web Sorumlusu :