İLÇE İNSAN HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YÜKSEKOKULUMUZDA YAPILDI

     İlçe İnsan Hakları Bilgilendirme Toplantısı 20.03.2019 tarihinde saat 11.00'de Dursunbey İlçe Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN Başkanlığında, Yüksekokulumuz Müdürü Doç.Dr. Aslan Deniz KARAOĞLAN, İlçe İnsan Hakları Komisyon Üyeleri, Yüksekokulumuz Öğretim Elemanları ve Öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

 

 

 

 

 

YÜKSEKOKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNE "TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ" 

 25.02.2019 tarihinde Yüksekokulumuz konferans salonunda, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında Yüksekokul öğrencilerimize Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Latife ÖZCE tarafından "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği" ile ilgili eğitim verilmiştir.

 

 

ÜNİVERSİTE VE YURTLAR GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALT KOMİSYONU YÜKSEKOKULUMUZDA TOPLANDI

Üniversite ve Yurtlar Güvenlik Tedbirleri Alt Komisyonu, 19.02.2019 tarihinde saat 09.30'da Dursunbey Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN başkanlığında, Yüksekokulumuz Müdürü Doç.Dr.Aslan Deniz KARAOĞLAN, İlçe Jandarma Komutanı, Jandarma Astsubay Kıd.Bşçv. Rıdvan SEÇKİN, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Murat YÖNDEM, Dursunbey KYK Müdür V. Nurdan AY, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bayram YILDIRIM'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

 

 

 DURSUNBEY BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

Dursunbey Belediye Başkanı Sayın Ramazan BAHÇAVAN, Yüksekokulumuza Müdür olarak atanan Doç.Dr.Aslan Deniz KARAOĞLAN'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Belediye Başakanı Ramazan BAHÇAVAN Yüksekokul Müdürümüze görevinde başarılar diledi. Yüksekokulumuz Müdürü Doç.Dr.Aslan Deniz KARAOĞLAN'da ziyareti nedeniyle konuğuna teşekkür etti. 

 

 

 

 

DURSUNBEY MYO'DA TEMEL AFET BİLİNCİ VE KBRN FARKINDALIK EĞİTİMİ

24.12.2018 tarihinde Dursunbey MYO. Konferans Salonunda,  Balıkesir Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü  ( AFAD)  tarafından Mülkiyet Koruma ve Güvenlik / İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencilerine Temel Afet Bilinci ve KBRN Farkındalık Eğitimi verildi. 

Öğr. Gör. Latife ÖZCE’ nin Arama ve Kurtarma Dersi kapsamında düzenlediği eğitime,  Dursunbey MYO. Müdür v. Öğr. Gör. Erdim KIRDAR, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Latife ÖZCE ve İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri katıldılar.

Eğitim kapsamında Balıkesir AFAD Eğitim Şube Müdürlüğünden Eğitmen Kimya Mühendis Serenay PEHLİVAN ve KBRN( Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer Tehlikeler) ve alınması gereken önlemlerden bahsetti.  Eğitmen Arama ve Kurtarma Teknisyeni Erbil BULUT ile Temel Afet Bilinci eğitiminde ülkemizde sıklıkla rastlanan afetler, etkileri ve özellikle deprem sırasında kendimiz ve çevremiz için hangi önlemleri alabiliriz sorusunun cevabı 74 isg( iş sağlığı ve güvenliği) uzman adayı ile tartışıldı. 

Etkinlik sonunda Dursunbey Müdür v. Öğr. Gör. Erdim KIRDAR, AFAD Eğitmenleri Serenay PEHLİVAN ve Erbil BULUT ‘a katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

 DURSUNBEY MYO'DA BARANA ETKİNLİĞİ

19.12.2018 Çarşamba günü Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulunda, Dursunbey Foklor Araştırma, Kültür ve Turizm Derneği (DUFAD) bünyesinde faaliyet gösteren "Barana Ahbapları" ekibi tarafından Dursunbey yöresi türküleri ve halk oyunları gösterilerini içeren Barana etkinliği gerçekleştirildi.Dursunbey MYO Konferans salonndaki etkinliğe Dursunbey Kaymakamı Emrullah TEMİZKAN, Dursunbey MYO Müdür V. Öğr.Gör.Erdim KIRDAR, Dursunbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mesut GÜLTEKİN, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Dursunbey Kaymakamı Emrullah TEMİZKAN program öncesinde yaptığı açılış konuşmasında, bu tür etkinliklerin toplumsal dayanışma ve Dursunbey'in tanıtımı açısından önemli olduğunu belirtti. DUFAD Başkanı Ali İNCE ise Barana kültürünün sadece türkü söylemek ve halk oyunları oynamaktan ibaret olmadığını; gelenek içerisinde kişisel disiplin ve yardımlaşma kültürünün de kazanıldığına dikkat çekti. 2010 yılında UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne dahil olduklarını ve bunun gurur verici olduğunu söyleyen ince, aynı şekilde Urfa Sıra Geceleri Geleneği, Çankırı Yaren Kültürü ve Elazığ Kürsübaşı Geleneği'nin de aynı listede olduğunu hatırlattı.

Daha sonra türküler ve halk oyunları eşliğinde devam eden program içerisinde Dernek Başkanı Ali İNCE tarafından Barana Kültürü hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verildi. Dursunbey yöresi türküleri ve halk oyunlarının yanı sıra Orta Anadolu türkülerine de yer veren Barana ekibinin gösterisi katılımcılardan beğeni topladı. 

Etkinliksonunda Dursunbey Müdür V. Öğr.Gör.Erdim KIRDAR, Dernek Başkanı Ali İNCE ve Barana ekibine katkılarından dolayı teşekkür ederek, bir anı plaketi sundu.

 

 

 

 

YÜKSEKOKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI

Yüksekokulumuz Müdürü Öğr.Gör.Erdim KIRDAR'ın daveti ile TÜRK KIZILAY'ı Meslek Yüksekokulumuza kan bağışı için 28/11/2017 tarihinde ziyaret etmişlerdir. Kan bağışına okulumuz Akademisyenleri, İdari personelleri ve öğrencileri tarafından yoğun katılımları olmuştur. Kızılay ekibi yapılan kan bağışlarının yoğunluğundan memnun olduklarını belirtmişlerdir.

 


Web Sorumlusu :