Arçelik İn Sponsorluğunu Üstlendiği Elektrikli Cihaz Teknolojisi Laboratuarı


EDREMİT MESLEK YÜKSEKOKULU ARÇELİK İLE BİR İLKE İMZA ATTI

 

            Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu 12/12/2013 tarihi saat 14:00 te Üniversite sanayi işbirliği protokol törenine ev sahipliği yaptı. Tören Balıkesir Üniversitesinden Rektör Sayın Prof.Dr.Mahir ALKAN, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Oktay ARSLAN Edremit MYO Müdürü Doç.Dr.M.Oğuzhan İLBAN ile Arçelik Tüketici Hizmetleri Direktörü Sayın Emin BULAK, Tüketici Hizmet Sunma Grup Yöneticisi Erdal GÖZMEN, Tüketici Hizmetleri Destek Eğitim Genel Müdürü Bülent UTKU,  Arçeliğin İzmir ve Bursa Bölge Müdürleri ve Eğitim Yetkililerinin katılımları gerçekleştirildi.  Edremit MYO ile Arçelik arasında yapılan protokol ile Edremit Meslek Yüksekokulu Elektrikli Cihaz Teknolojisi’nde Arçelik tarafından tefrişatı yapılan bir atölye hizmete açıldı. Protokol imza töreninde karşılıklı imzalar atıldı ve Türk Sanayinin Lider kuruluşlarından Arçeliğin eğitim alanında benzeri projelere verdiği destekler dile getirilerek taktir edildi.

Üniversite Rektörü Sayın Prof.Dr Mahir ALKAN törende yaptığı konuşmada, Arçelik Yetkilileri ile Edremit Bayii işletmecisi Sayın Orhan YÖRÜKOĞLU’na katkılarından dolayı teşekkür ederek, Arçelik gibi sanayi devlerinin eğitim öğretim alanında yaptıkları bu yatırımlar ve destekler sayesinde üniversitelerin ve eğitim kurumlarının daha güçlü bir eğitim öğretim ortamına kavuştuğunu dile getirdi. Sanayi Kuruluşlarımızın da ülkemizin geleceği açısından elini taşın altına attığını görmekten sevinç duyduğunu ifade eden ALKAN, Bu desteklerin tüm sanayi ve ticari kuruluşlara örnek teşkil etmesi gerektiğini ve ülkemizin geneline yayılmasını temenni ettiğini bildirdi. Ayrıca Ülkemizin geleceği için, gençlerimizin daha nitelikli eğitim görmelerinin önemine değinen ALKAN Üniversite olarak sanayi ile işbirliği konusuna büyük önem verdiklerini ve Eğitim açısından atölye ve laboratuar kadar gerçek üretim ortamlarının da öğrencilere açılmasının büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Törende ayrıca bir konuşma yapan Yüksekokul Müdürü Doç.Dr.Oğuzhan İLBAN, Üniversite Rektörüne ve Arçelik Yetkililerine teşekkür ederek, Protokol ile Edremit MYO Elektrikli Cihaz Teknolojisi Programına teknolojik donanım kazandırılmasının yanında daha geniş bir perspektif çizmeyi hedeflediklerini söyledi.  Protokol ile Arçelik tarafından ülke genelinde sunulan hizmet ve eğitimlerinde öğretim elemanları ve öğrencilere açıldığını, yapılacak işbirliği ile gerçekten sanayinin elindeki imkanları öğrencilerin önüne serileceğini, uygun görüldüğü taktirde teknik altyapıyı yerinde görmek amacıyla geziler ve yerinde incelemeler yapılabileceğini, aynı zamanda sertifika programları ile mezun olacak öğrencilere yeni istihdam kapılarının aralanacağını ve bu konuda öğrenciler içinde çok büyük bir güdülenme ve motivasyon oluştuğunu görmekten duyduğu sevinci ifade etti.

Arçelik Eğitim Direktörü Sayın Emin BULAK’ta törende bir konuşma yaptı. Bulak Arçeliğin Meslek Lisesi Memleket Meselesi sloganı ile mesleki teknik eğitime verdiği önemi kurumsallaştırdığını ve bir çok meslek lisesine destekler verdiğini ancak ilk defa bir üniversite ile işbirliğine gidildiğini ve Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulunun bu konuda bir ilk olduğunu ifade etti. Arçeliğin Dünyada bir kısım ülkelerde sektör lideri olduğunu ve daha ileri bakarak dünya sektör liderliğini hedeflediğini, bu konuda en büyük gücünü de sektörde istihdam ettiği Teknik Elemanlarından aldığını, bu nedenle teknik eleman yetiştirmenin önemini tüm Türkiye için hayati bir husus olarak gördüklerini söyledi. Arçeliğin bir ilki gerçekleştirmesi hem Balıkesir Üniversitesi Öğretim elemanları ve öğrencilerini hem de Arçeliği ayrıca memnun ettiğini dile getiren Bulak, Rektör ve Üniversite hocaları ile öğrencilere teşekkürlerini sundu.

                                   


Web Sorumlusu : Serkan YEŞİLIRMAK syesilirmak@hotmail.com