Misyon&Vizyon


Erdek Meslek Yüksekokulu’nun Misyonu:

Özgün, ahlaki ve toplumsal değerlere sahip çağdaş bir öğretim kültürü oluşturarak mesleki açıdan yetkin, kendine güvenen, çok boyutlu ve bağımsız düşünce yeteneği ile donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip, kendi tarihinden ve kimliğinden güç alarak geleceğe yön verebilen, milletine ve bütün insanlığa hizmet edecek örnek bireyleri yetiştirmektir.

Erdek Meslek Yüksekokulu’nun Vizyonu:

İlçemiz, ilimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin bilgi, beceri ve refahına katkı sağlayacak çalışmaları yapmak,  evrensel değerlerle donatılmış takım çalışmasını teşvik ederek, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum kültürü oluşturmak, çalışanlarının ve tüm çevrenin gururu olmayı hak eden bir eğitim kurumu olmaktır.

Okulumuz Yerel Yönetimler ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programları öğrencilerinin iş dünyasında donanımlı  / prezentabl sektöründe hak edecekleri yerleri rahatlıkla alabilecekleri mesleki bilgi ve donanımla mezun olmalarını onların hem mesleki hayatta başarılı hem gerçek hayatta iyi /erdemli birer insan olmalarını amaçlamaktadır.

Her biri alanında önemli bilgi görgü ve tecrübelere sahip öğretim elemanı kadromuzla bu amacımızı gerçekleştirebilmemiz zor olmamaktadır.

Milenyum’da baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik gelişmelere paralel olarak iletişimin zaman ve mekanı anlamsızlaştırdığı bir dünyada akademik ve idari personeliyle öğrencilerimize imkanlarımız ölçüsünde alabilecekleri eğitimin en iyisini vermek okulumuzun üstlendiği bir misyondur. Onlara kapıları açmak değil kapıların nasıl açılacağını göstermek mantığıyla araştırmaya teşvik etmek,  onlara proje çalışmaları yaptırarak uygulama süreçlerine girmelerini sağlamak istemekteyiz. Geliştirmeye çalıştığımız kütüphane ve bilgisayar salonumuz da bu hareket noktamıza zemin oluşturmaktadır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Yerel Yönetimler Programlarımız Türkiye'de eğitim kalitesi olarak ilk sıralarda bulunmaktadır.

 


Web Sorumlusu : Yüksekokul Sekreteri Kenan BOZOĞLU