TEK DERS SINAVI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Tek Ders Sınav Hakkı Kimlere Verilir?

BAUN Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Madde 19/ (3): Mezuniyetleri için, staj hariç tüm derslerden devam ve uygulama şartlarını yerine getirerek FF notu aldığı tek dersten veya tüm derslerden geçer not aldığı halde mezun olmak için gereken 2,00 AGNO’yu sağlayamayan öğrencilere, bu sınav sonucunda alacağı notun katkısıyla AGNO’sunu en az 2,00 düzeyine çekebilecek durumda olması koşuluyla, seçecekleri bir dersten akademik takvimde belirlenen tarihlerde tek ders sınav hakkı verilir.

Dönem başında Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödememiş, ders kaydı yapmamış öğrenci, aynı dönemin sonunda yapılacak tek ders sınavına girebilir mi?

Dönem başında Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemeyen ve ders kaydı yapmayan öğrenci dönem sonunda yapılacak olan tek ders sınavına giremez.

Güz dönemi sonunda yapılacak tek ders sınavına bahar dönemine ait ders için sınava girilebilir miyim?

Güz yarıyılı başında Katkı Payı/Öğrenim Ücretini ödeyerek güz dönemi sonunda yapılacak olan tek ders sınavına girebilirsiniz.

Bahar dönemi sonunda yapılacak tek ders sınavına güz dönemine ait ders için sınava girilebilir miyim?

Bahar yarıyılı başında Katkı Payı/Öğrenim Ücretini ödeyerek bahar dönemi sonunda yapılacak olan tek ders sınavına girebilirsiniz.

Tek ders sınavı sonucunda hangi not aldığımda başarılı sayılabilirim?

Tek ders sınavında başarılı olmak için en az DD harf notu almış olmak gerekir. Bu harf notunun belirlenmesinde ara sınav notu dikkate alınmaz.

Tek ders sınavları ne zaman yapılır?

Tek ders sınav tarihleri Akademik Takvimde ilan edilmektedir.

Bölümlerin sınavları hangi saatte ve hangi sınıfta yapacağı ise Bölüm Web Sayfalarında duyurulmaktadır.

Tek ders sınavına ne zaman başvuru yapmalıyım?

Tek ders sınav başvuru tarihleri Akademik Takvimde ilan edilmektedir.  Tek ders sınavına girmek isteyen öğrenci başvuru tarihlerinde dilekçe ile (dilekçesini danışmanına onaylattıktan sonra) Dekanlık Öğrenci İşlerine müracaat etmelidir. 

Tek Ders Sınav Talep Dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.


Web Sorumlusu : Selçuk Bildirici selcuk@balikesir.edu.tr