2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Kılavuzu


Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencilerinden Sağlık Raporu istenmemektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR:(Diploma Aslı ve Yerleştirme Sonuç Belgesi)

 

 

İlk ve Acil Yardım Programı Öğrencileri için;

Bk. 233 Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması nedeniyle 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Bk. 87 Bu programa kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmî bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.

GEREKLİ EVRAKLAR:(Sağlık Kurulu Heyet Raporu, Diploma Aslı, Yerleştirme Sonuç Belgesi), ayrıca bu evraklarla birlikte (II. Öğretimler için Harç Makbuzu)

Kayıt Kılavuzu İçin Tıklayınız

 


Web Sorumlusu : Derviş ÜSTÜNER dervis.ustuner@balikesir.edu.tr