I. Ulusal Öğrenci Kongresi


Balıkesir Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından 1. Ulusal Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kongresi gerçekleştirildi. Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uygulama Otelinde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin açılış programında; Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tayfun Uzunoğlu ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feray Köçkar tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Ercan Arıcan’ın sunumu ile başlayan programda ilk gün Doç. Dr. Bünyamin Akgül, Doç. Dr. Tuğba Boyuneğmez Tümer ve Prof. Dr. Nesrin Özeren; ikinci gün ise Doç. Dr. Rahşan Ilıkçı Sağkan, Prof. Dr. Sezai Türkel, Prof. Dr. Mustafa Güzel ve Dr. Öğr. Üyesi Barış Uzunok’un konuşmaları oldu. 3 gün süren kongrede katılımcıların konuşmalarının yanı sıra farklı üniversitelerden yaklaşık 250 öğrencinin ilgili alanlardaki akademik çalışmalarının poster sunumları ve sözlü sunumları gerçekleştirilirdi. Çeşitli liselerden öğrencilerin de katıldığı kongre programı; Burhaniye ve Ayvalık bölgelerine yönelik düzenlenen gezi ile sona erdi.

 


Web Sorumlusu : Araş.Gör. Dr. Nelin HACIOĞLU nelinhacioglu@balikesir.edu.tr