Necatibey Eğitim Fakültesi

Dekan Mesajı


Saygıdeğer Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler

Necatibey Eğitim Fakültesi 1910 yılında Karesi Darülmuallimin adıyla eğitim-öğretime başlamış Türkiye’nin en kadim Eğitim Fakültelerinden birisidir.

Okul, bugünkü binasına 1932 yılında taşınmış ve bu tarihten itibaren de günümüze kadar eğitim-öğretim çalışmalarını devam ettirmiştir.

Kurulduğu yıldan bugüne kadar Türkiye’yi, eğitim seviyesi en üst seviyelerde olan dünya ülkeleri arasına ulaştırmayı amaç edinmiş seçkin bir yükseköğretim kurumu olarak, azim ve kararlılıkla çalışmaktadır.

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Fakültemizde çok farklı akademik birikimleri olan ve yurt dışı tecrübelere sahip olan çok değerli akademisyenler bulunmaktadır. Fakültemizin eğitim ve bilim hayatındaki seçkin konumunu koruması ve daha ileri standartlara ulaşabilmesi, ancak sizlerin destekleriyle mümkündür. Balıkesir üniversitesi akademik çalışmalarınıza her zaman destek vermeye hazırdır. Çalışmalarınızda üstün başarılar dilerim.

Fakültemize Yeni Kaydolan Sevgili öğrenciler

Amacımız, sizleri Türkiye’nin aydınlık geleceğinin temel taşları olacak olan, bilgi ve donanıma sahip öğretmenler olarak yetiştirmektir. Sizlerin de üzerinize düşen görevleri eksiksiz yapacağınıza ve başarılı birer öğrenci olacağınıza inancım tamdır.

Fakültemizden Mezun Olan Sevgili Öğretmen Adayları ve Genç Meslektaşlarım

Zorlu sınavlardan geçerek fakültemize kaydoldunuz ve yine zorlu sınavlardan geçerek fakültemizi başarıyla bitirdiniz. Hedeflerinizi yüksek tutun. Öğretmenlik mesleğinin yanı sıra Fakültemizde açık bulunan Yüksek Lisans ve Doktora programı ile sizlere akademisyen olma yolunda ciddi fırsatlar beklemektedir. Kapımız sizlere daima açık olacaktır.

Temennim o dur ki; mezuniyetinizden sonra en kısa zamanda göreve başlayıp bu ülkeye en iyi şekilde hizmetlerde bulunursunuz. Ülkemizin geleceği sizlerin elinizdedir. İnanıyorum ki; bizleri onurlandıracak ve ailelerinizi gururlandıracak çok güzel hizmetlere imza atacaksınız. Hepinizi tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Değerli Balıkesirliler

Necatibey Eğitim Fakültesi’nin şehir merkezinde olması sebebi ile üniversitenin Balıkesir’e açılan bir kapısı hükmündedir. Şehrin kültürel ve ekonomik hayatını canlı tutan üniversitemiz şehrin kalkınmasına birçok yönden katkı sağlamakta, dahası lokomotif bir rol üstlenmektedir. Öğrencilerimizin Balıkesir’in Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtılmasında birer gönül elçileri olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu nedenle şehir üniversiteye üniversite de şehre sahip çıkması önem arz etmektedir.

Necatibey Eğitim Fakültesi hem bilimsel niteliği hem de sosyal sorumluluk bilinci ile Balıkesir’de eğitim konusunda yapılacak tüm çalışmalarda öncü rol olmaya devam edecektir.

Saygı ve Sevgilerimle.

 

Prof. Dr. Fatih SATIL

Dekan