Doğa Tarihi Konferansı


Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. ve 4. sınıf öğrencilerine Yrd. Doç. Dr. Serap ÖZ AYDIN tarafından yürütülen dersleri kapsamında, 25.10.2017 tarihinde Necatibey Eğitim Fakültesi Konferans salonunda konferans düzenlendi. Balıkesir Üniversitesi jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi paleontolog Yrd. Doç. Dr. Ali MURAT KILIÇ tarafından “Yeryuvarının Oluşumu” ve “ Canlılığın incelenmesi” olmak üzere iki oturumda gerçekleşen konferansa öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi öğrencilerimizin, bugünün canlılarını iyi anlamak, gelecek için tahminlerde bulunup önlemler almak için dünyanın geçmişini iyi bilmek gerektiğinin öneminin farkına vardıklarını gösterdi.

Doğa Tarihi Arazi Gezisi 26.10.201

Konferansın ardından 3. Sınıf öğrencileriyle 26.10.2017 tarihinde Büyük Bostancı Köyü yakınlarında Yrd. Doç. Dr. Ali Murat KILIÇ yönetiminde arazi çalışması, fosil, fosil bulma, paleontolojinin temel araştırma yöntemleri konusunda bir çalışma yapıldı. Arazi çalışmasının ardından jeoloji bölümünde paleontoloji laboratuvarları gezilerek öğrencilerin farklı bilim dallarına ilişkin çalışma yöntemlerini fark etmesi sağlandı.

Doğayı tanımak, anlamak ve korumak açısından ortak temelleri olan fen bilimleri ve paleontoloji bilimi arasında ilişki kurularak yürütülen bu çalışmalarda öğrenciler, hem bilimsel çalışma yöntemleri, hem de doğa tarihi konusunda ilk elden deneyimlerle bilgi sahibi oldular.


Web Sorumlusu :