KESİN KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER


DUYURU

 

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI İÇİN LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI BAŞVURUP 08.07.2015 TARİHİNDE YAPILAN MÜLAKAT SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN YAPMASI GEREKENLER

 A. KESİN KAYIT

    1. Başarılı olan adayların kesin kayıt tarihlerinde Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne kesin kayıt için aşağıda yazılı olan  belgelerle 14 Temmuz 2015 Salı günü saat 17.00'ye kadar şahsen ya da noter vekaleti ile Enstitüye başvurup kesin kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

     2. Kesin kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adayların yerine not sıralaması dikkate alınarak yukarıda belirtilen tarihte yedek adayların kesin kayıtlarını yaptırmaları gerekir.  (Kayıt yaptıracak yedeklerin isim listesi 14.07.2015 Salı günü saat 18.00'den sonra yayınlanacaktır.)

 

        a) KAYIT FORMU (KAYIT FORMU BİLGİSAYAR ORTAMINDA DOLDURULARAK TÜM EVRAKLARLA BİRLİKTE  ŞAHSEN YA DA NOTER VEKALETİ İLE İMZA KARŞILIĞINDA ENSTİTÜYE TESLİM EDİLECEKTİR.)

        b) 6 (ALTI) ADET FOTOĞRAF ( Son altı ay içinde, YÖK Kılık-Kıyafet Yönetmeliğine  uygun olarak çektirilmiş 4,5x6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf. Zarf içinde teslim edilecektir.)

        c) ASKERLİĞİNİ YAPANLAR İÇİN 1 (BİR) ADET TERHİS BELGESİ FOTOKOPİSİ.

        d) ASKERLİĞİNİ YAPMAYANLAR İÇİN 2 (İKİ) ADET ASKERLİK DURUM BELGESİ VE 2 (İKİ) ADET   DİPLOMANIN VEYA MEZUNİYET BELGESİNİN ONAYLI FOTOKOPİSİ.

        e) NÜFUS CÜZDAN ONAYLI FOTOKOPİSİ

 

 KESİN KAYIT TARİHİ: 13-14 Temmuz 2015 ( İki iş günü)

 YEDEK KAYIT TARİHİ: 15 Temmuz 2015

 

        

B. BİLİMSEL HAZIRLIK PROGRAMI

Kesin Kayıt Sonucunda Bilimsel Hazırlık Programı aşamasındaki öğrencilerin kayıtlı olduğu Anabilim Dalı Bilimsel Hazırlık Komitesi tarafından alacağı kararla öğrencilerin Bilimsel Hazırlık derslerinin 21.08.2015 tarihine kadar önerilmesi gerekmektedir. Enstitü Yönetim Kurulu'nda onaylandıktan sonra ders kayıt tarihlerinde öğrencilerin derslere yazılmaları gerekmektedir.

 

C. DANIŞMAN ATAMA

Yüksek Lisans ve Doktora Programı aşamasındaki öğrenciler Danışman tercihini Balıkesir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 22. ve  32. maddeleri uyarınca yapmaları ve danışman atama formlarını Anabilim Dalı Başkanlığı'na teslim etmeleri gerekmektedir. Danışman tekliflerinin Anabilim Dalı Başkanlığı'ndan 21.08.2015 tarihine kadar Enstitüye gönderilmesi gerekmektedir. Enstitü Yönetim Kurulu'nda danışmanları atanan öğrenciler  ders kayıt tarihlerinde dersleri danışman ile birlikte seçmek zorundadırlar.

 

D. DERS SEÇME İŞLEMLERİ 

        1.  Ders Seçimleri Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde yapılması gerekmektedir. Danışmanı atanmayan öğrenci, Balıkesir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğine göre ders seçimi yapamaz.

          2.  Ders değişiklikleri, Üniversitemiz Akademik Takvimde belirtilen ders ekleme ve çıkarma tarihlerinde yapılacaktır. Bu tarihler dışında kesinlikle derslerde değişim yapılmayacaktır.

DERSLERİN SEÇME TARİHİ: 31 Ağustos-04 Eylül 2015

DERS EKLEME-ÇIKARMA GÜNLERİ: 07-08 Eylül 2015

 


Web Sorumlusu : Sevda TURHAN sevda.turhan@balikesir.edu.tr