KAYIT YENİLEME/ DERS SEÇME


 

 • BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

  SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

  KAYIT YENİLEME ESNASINDA YAPILACAK İŞLEMLER

   

  1) Enstitümüzde kayıtlı lisansüstü öğrencileri, 07-18 Eylül 2015 tarihleri arasında kayıtlarını yenileyeceklerdir.

  2) Kaydını yenileyecek öğrencilerden normal süresi içinde bulunanlar harç ücreti yatırmayacak, normal süresini aşan öğrenciler harç ücretini yatıracaklardır.

  3)  Yukarıda belirtilen tarihler arasında obs.balikesir.edu.tr adresinden online olarak kayıt yenilemeler yapılacaktır.
  Sisteme ilk kez girecek öğrenciler için; Kullanıcı Adı: TC Kimlik Numarası / Şifre: TC Kimlik Numarası şeklinde düzenlenmiştir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra kullanıcılar kendi şifrelerini değiştirebileceklerdir.

  4)  Kayıt yenileme tarihlerinde öğrenciler danışmanları birlikte dersleri seçip  danışman tarafından  onaylandıktan sonra formun çıktısı alınıp öğrenci, danışman ve Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından imzalanacaktır.

  5) Çıktısı alınan kayıt yenileme formları Anabilim Dalı Başkanlığına teslim edilip Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından kaydını yaptıran öğrencilerin formları  Enstitüye EBYS üzerinden bir yazı ekinde gönderilecektir.

  HARÇ ÜCRETİNİN YATACAĞI BANKA BİLGİLERİ:

  - HERHANGİ BİR HALK BANKASI ŞUBESİNE GİDİP ÖĞRENCİ NUMARASI İLE HARÇ YATIRMA İŞLEMİ YAPILACAKTIR.

  KAYIT YENİLEME TARİHLERİ:  07-18 Eylül 2015

  DERS EKLEME-ÇIKARMA GÜNLERİ: 28-30 Eylül 2015

  Harç Ücreti:              Daha sonra web sayfasında duyurulacaktır.

  Not: 29 Yaş ve üzeri askerliğini yapmayanlardan yeni tarihli askerlik durumu belgesi getirmeleri gerekmektedir. Getirmedikleri  takdirde ders kayıtları yapılamaz.

   

  2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA KAYITLARINI YENİLEYECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

  • Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin açılması nedeniyle Bandırma’da öğrenim gören İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Maliye Anabilim Dalı lisansüstü öğrencilerimiz kayıt yenilemelerini danışman ile birlikte otomasyondan yapacaklardır.  Kayıt yenileme formu çıkarılıp Danışmana imzalatıldıktan sonra Balıkesir’de bulunan İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Maliye Anabilim Dalı Başkanlıklarına onaylatılacaktır daha sonra form ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı’na teslim edilecektir.
  • Yeni kayıt olan lisansüstü öğrencilerimiz derslerini ve uzmanlık alan dersini danışmanları ile birlikte seçeceklerdir.  Ders kayıt formu çıkarıldıktan sonra form öğrenci, danışman ve anabilim dalı başkanı tarafından imzalanıp ilgili anabilim dalı başkanlığına teslim edilecektir.
  • Ders aşamasını geçen yüksek lisans öğrencileri 3. Yarıyıldan itibaren Uzmanlık Alan dersi ile birlikte tez çalışmasını da seçeceklerdir. 
  • Yüksek Lisans öğrencilerinden 2. ve 4. Yarıyılda olanlar Semineri seçeceklerdir. 1. ve 3. Yarıyılda bulunan öğrenciler semineri seçmeyeceklerdir.
  • Doktora Programı öğrencileri de 3. Yarıyıldan itibaren Uzmanlık Alan Dersinin yanında Tez çalışmasını da seçmeleri gerekmektedir.
  • Yabancı Uyruklu öğrenciler 31.08.2015 tarihinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Öğrencilerin mail adreslerine kabul belgesi gönderilmiştir.  Aksi takdirde kayıt haklarını kaybedeceklerdir.
  • Özel öğrenci olarak Enstitümüzden ders alacak adaylar 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında ders seçeceklerdir.

   

 


Web Sorumlusu : Sevda TURHAN sevda.turhan@balikesir.edu.tr