Tek Ders Sınavı Hakkında


 

TEK DERS SINAVI HAKKINDA BİLGİLENDİRME.

Mezuniyetleri için tüm derslerden devam ve uygulama şartlarını yerine getirerek FF notu aldığı tek dersten başarısız olan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilir. Ayrıca tüm derslerden geçer not aldığı halde mezun olmak için gereken 2.00 genel ağırlıklı not ortalamasını sağlayamayan öğrencilere de seçecekleri bir dersten akademik takvimde belirlenen tarihlerde tek ders sınav hakkı verilir. Tek ders sınavında başarılı olmak için en az (DD) harf notu almış olmak gerekir. Bu harf notunun belirlenmesinde ara sınav notu dikkate alınmaz.

Yukaridaki sartlari saglayan ve tek ders sinavina katilmak isteyen ogrencilerimiz 23-24 Ocak tarihlerinde girmek istedikleri dersi belirtir dilekce ve transkriptleri ile birlikte ögrenci islerine basvurmalari gerekmektedir. Basvurusu kabul edilen ogrencilerin tek ders sinavlari 27 Ocak 2017 tarihinde gerceklestirilecektir.

NOT: TEK DERS SINAVINA SADECE MEZUN DURUMDA OLAN YANI GIRECEGI DERSI VERDIGI TAKTIRDE MEZUN OLMA HAKKINA SAHIP OLAN OGRENCILER KATILABILIR. NORMAL DONEM OGRENCILERININ TEK DERS SINAV HAKKI BULUNMAMAKTADIR.


Web Sorumlusu : Arş. Gör. Cemali BUZLUKÇU cemalibuzlukcu@balikesir.edu.tr