• Bölüm Sayfası ve Duyurular için tıklayınız. http://fizik.balikesir.edu.tr/

  1993-1994 yılında eğitim öğretime açılan Fizik Bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Bölümümüzde 10 profesör, 7 doçent, 5 yardımcı doçent ve 4 araştırma görevlisi bulunmaktadır.  Bölümümüzün (4 yıllık) birinci programı öğretimı bulunmaktadır. Halen birinci öğretimde 56, , 24 yüksek lisans öğrencisi ve 13 doktora öğrencisi ile eğitim öğretim sürdürülmektedir. Ayrıca Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Matematik- Kimya- Biyoloji Bölümleriyle Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin  Makine ve İnşaat Bölümlerine fizik servis dersleri verilmektedir. 
  bölümde
  Fizik Bölümünün Fen Edebiyat Fakültesi binasında 2 dersliği ve 4 öğrenci laboratuvarı bulunmaktadır.  Bunların dışında lisansüstü araştırmalar için Langmuir-Blodgett İnce Film, Moleküler Nano Manyetik Malzemeler ve Nanoteknoloji laboratuvarı ve Temel Bilimler Araştırma Laboratuvarı bünyesinde yüksek lisans öğrencilerinin araştırma yapabileceği sistemler de bulunmaktadır.  Bölümümüzün deneysel destekli araştırma kapasitesi son yıllarda çeşitli projelerle birlikte artmış ve araştırma faaliyetleri hız kazanmıştır. 
  Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü bitiren öğrencilerimiz “Fizikçi” ünvanını alarak mezun olurlar. Fizik Bölümü mezunları Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans yapabilirler. Tezli yüksek lisans yapan öğrenciler  üniversitelerde akademik kariyer yapabilme olanağına sahiptirler. Tezsiz yüksek lisans yapan öğrenciler ise, hem  öğretmen olabilme hem de akademik kariyer yapabilme olanaklarına sahiptirler. Ayrıca Fizik Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel sektörde de iş bulabilme olanaklarına sahiptirler.  

  EğitimSüresi:
  4 Yıl Türkçe Eğitim
  KabulKoşulu:
  ÖSYM Fen Puan

  Adres
  Telefon
  Faks
  E-Posta


Web Sorumlusu : Selçuk Bildirici selcuk@balikesir.edu.tr