• Ekonometri Bölümü 2009 yılında kurulmuş ve ilk mezunlarını 2014 yılında vermiştir. Bölümde İngilizce Hazırlık Sınıfı uygulaması öğrenci isteğine bağlı olarak uygulanmaktadır.  Örgün öğretim ve ikinci öğretim düzeyinde eğitim-öğretim veren Ekonometri Bölümündeki akademik faaliyetler aşağıdaki Ekonometri anabilim dallları bünyesinde yürütülmektedir. 

  Anabilim Dalları

  Anabilim Dalı Başkanı

  Ekonometri Anabilim Dalı

  Prof.Dr.Galip ALTINAY

  İstatistik Anabilim Dalı

               

  Yöneylem Araştırması Anabilim Dalı

                 

  Bölüm Ekonometri disiplininin her alanında öğrencilere kılavuzluk edecek, onların ekonometrik düşünebilme ve karar verebilme yeteneğini geliştirebilecek, kendi alanlarında uzman bir kadroya sahiptir. Değişim programlarının koordinatör bilgileri ve e-posta adresleri aşağıda yer almaktadır.    

  FARABİ Programı   Koordinatörü  

   

  Yrd. Doç. Dr. Özlem KIZILGÖL

  okizilgol@bandirma.edu.tr

   

   

  ERASMUS Programı Koordinatörü

  Yrd. Doç. Dr. Necla TEKTAŞ

  ntektas@bandirma.edu.tr

  MEVLANA Programı Koordinatörü

  Yrd.Doç.Dr.Özlem KIZILGÖL

  okizilgol@bandirma.edu.tr

  Bölümün Amacı

  Ekonometri bölümünün temel amacı, ekonometri ve nicel iktisat konusunda yeterli bilgiye sahip öğrenciler yetiştirmektir.

  Bölümün Hedefi

  Bölümün temel hedefi, çağın değişen koşullarına uygun, sürekli kendini yenileyen rekabetçi bir anlayış içinde modern teknik ve teknolojileri kullanarak hizmetleri üretmeyi; yaratıcı, analitik düşünceye sahip öğrenciyi yetiştirmeyi ve tüm öğretim elemanlarına her türlü desteği vererek daha verimli olmalarını ve bilimsel çalışma yapmalarını sağlamayı hedeflemektedir

  Bölüm Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Çalışma Alanları

  Yoğun uygulamalı eğitim gören Ekonometri Bölümünden mezun olan öğrenciler hem kamu hem de özel sektörde çalışma imkanı bulabilmektedirler. Kalkınma Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) başta olmak üzere bölüm mezunları özellikle firmaların Ar-Ge, planlama ve kalite kontrol bölümlerinde çalışabilmektedirler. Bunun yanı sıra, bankacılık, finans, sigortacılık sektörlerinde ve araştırma şirketlerinde geniş bir alanda iş bulma olanağına sahiptirler.

  Adres ve İletişim
  Balıkesir Üniversitesi, Bandırma İ.İ.B.F., Ekonometri Bölümü, Yeni Mahalle Gönen Yolu Cad. No:77, 10200, Bandırma-BALIKESİR


  Bölüm Sekreterliği
  Telefon : 0 266 738 09 45 / 131
  Faks : 0 266 738 09 46

  Adres
  Telefon
  Faks
  E-Posta


Web Sorumlusu :