BAUN Haberler

GSF Resim Bölümü ve Resim Anasanat Dalı Öğrencilerinden Ortak Sergi

  • BAUN
  • Haberler
  • GSF Resim Bölümü ve Resim Anasanat Dalı Öğrencilerinden Ortak Sergi

GSF Resim Bölümü ve Resim Anasanat Dalı Öğrencilerinden Ortak Sergi

Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı öğrencilerinin “Yanılsama” başlıklı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin “Düşündüklerimiz” başlıklı desen atölye sergisi Mimarlık Fakültesi Fuayesinde açıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuray Gümüştekin'in yürütücülüğündeki proje sergilerinde, öğrencilerin yıl içerisindeki atölye çalışmaları beğeniye sunulurken; serginin açılışına, başta Güzel Sanatlar Fakültesi ve Mimarlık Fakültesinden olmak üzere çok sayıda akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı. Sergi açılışına, Müzik Bölümü öğrencilerinin dinletisi de renk kattı. 

Sergi ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Nuray Gümüştekin, "Bu Proje Sergileri, planlanmakta olan diğer sergi projelerinin ilk ayağı olma özelliği taşımaktadır. Mimarlık Fakültesinde gerçekleştirilmesinin nedeni ise, iki fakültenin çok yakın iki disiplin olmalarıdır. Sergide öğrencilerin kendilerinin belirledikleri konular çerçevesinde, farklı tekniklerle gerçekleştirdikleri çalışmalar yer almaktadır. Dört yıllık eğitim sürecinin sonuna, sanat yaşamının başlangıcına gelindiği şu günlerde gerçekleştirilen bu sergi Güzel Sanatlar Fakültesinin kampüsle buluşmasında da bir ilktir" dedi. 

Sergi 21 Nisan 2017 Cuma gününe kadar ziyarete açık kalacak.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr