BAUN Haberler

Rektör Özdemir'den Matematik Cepte Projesi Gönüllülerine Teşekkür

  • BAUN
  • Haberler
  • Rektör Özdemir'den Matematik Cepte Projesi Gönüllülerine Teşekkür

Rektör Özdemir'den Matematik Cepte Projesi Gönüllülerine Teşekkür

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Matematik Cepte Projesi kapsamında en fazla soru çözen Balıkesir Üniversitesi öğrencilerini kabul ederek, teşekkür belgelerini takdim etti.

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşen kabulde; Balıkesir Üniversitesi, Karesi Belediyesi ve Karesi Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen projenin koordinatörleri; Prof. Dr. Sebahattin İkikardeş, Prof. Dr. Fırat Ateş ve Yrd. Doç. Dr. Tuncay Sarıtaş ile aynı zamanda Matematik Topluluğu üyesi olan öğrenciler yer aldı. Rektör Özdemir, öğrencileri ve sorumlu öğretim üyelerini çalışmalarından dolayı tebrik ederken, proje hakkındaki son gelişmeler ve yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aldı.

Proje Hakkında: FEF Matematik Bölümü, NEF İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve OFMA Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile MEB’de çalışan Matematik Öğretmenlerinin gönüllü yer aldığı projede, lise öğrencilerinden gelen sorular, anlatımlı olarak çözülerek uygulama aracığıyla paylaşılıyor. 21 Ekim 2015’te 4 okulla başlayan proje; Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi, Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi, Balıkesir Anadolu Lisesi, İnebey Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi ve Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde son sınıfta öğrenim gören 876 öğrenci ile devam etmekte olup, projede şimdiye kadar 385 gönüllü tarafından 60.555 soruya yanıt verildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr