Rektörümüzün Mesajı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI


Sevgili Öğrencilerimiz,

“Eğitimde, Bilimde, Sanatta Çağdaş” sloganı ile her alanda öncü olma misyonunun benimsendiği büyük Balıkesir Üniversitesi ailesine hoş geldiniz. Öncelikle fedakârlıklarla dolu bir eğitim döneminin ardından üniversiteli bireyler olma başarısını gösterdiğiniz için sizleri içtenlikle kutlarım.

Yüzyılı aşan köklü geçmişi ile deneyimi, 1992 yılında kuruluşu ile de dinamizmi bir arada yaşayan ve yaşatan Balıkesir Üniversitesi, yalnızca ülkemizde değil dünyada öncü ve örnek bir yükseköğretim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Böylesinde önemli bir vizyonun benimsendiği Balıkesir Üniversitesinde alacağınız eğitimin uluslararası nitelikte olduğunun en önemli belgeleri de Diploma Eki Etiketi ve Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketidir.

Üniversitemizde geçireceğiniz dönemde tam donanımlı derslik, laboratuvar ve uygulama imkânlarıyla ve en önemlisi sözünüzün her daim dinlendiği, geleceğe hazırlandığınız bir sürecin içerisinde yer alacaksınız.

Balıkesir Üniversitesi sizlere, kendinizi farklı mesleki alanlarda geliştirebileceğiniz Yan Dal ve Çift Anadal Programı olanaklarıyla, ayrıca birçok farklı ülkedeki üniversitelerle gerçekleştirilen öğrenci değişim hareketi olanaklarıyla ve sosyal, kültürel ve sportif altyapısıyla ayrıcalıklı bir üniversite yaşamını sunmaktadır.

Her daim yanınızda olacak tam donanımlı akademik kadromuz, eğitim-öğretim yaşamınız boyunca yalnızca sizi bilgiyle donatmakla kalmayıp, mezuniyet sonrası yaşamınıza da hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Üniversitemize adını veren Balıkesir ili de doğal güzelliklere sahip ilçeleriyle birlikte, bir kültür ve turizm cenneti olarak önemli bir cazibe merkezi konumundadır. İzmir, Manisa, Bursa, Çanakkale, İstanbul başta olmak üzere; büyük kentlere yakınlığı ile ulaşım kolaylığı da sunan, coğrafi konumu nedeniyle Marmara’yı başta Ege ve diğer bölgelere bağlayan Balıkesir; kara, deniz ve hava ulaşımı için planlanan tüm yatırımların merkezinde bir köprü ve geçiş noktası durumundadır. Bu özellikleri ile ilimiz, Üniversitemizin bir çekim noktası olmasında önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başarılı, huzurlu, mutlu, sağlıklı ve coşkulu bir üniversite hayatı geçirmenizi diler, sizleri sevgiyle kucaklarım.

Prof. Dr. Kerim Özdemir
Rektör