Balıkesir Üniversitesi

17 Nisan 2014 ve 21 Nisan 2014 tarihli “Balıkesir Posta” ve 22 Nisan 2014 tarihli “Yenisöz” adlı gazetelerde; Balıkesir için önemli bir değer olan Üniversitemiz hakkında birtakım çirkin iddialara yer verildiği, aynı iddiaların bazı sosyal medya hesaplarında da tekrarlandığı görülmüştür.

Her alanda demokratik geleneklerin ve özgürlükçü düşüncenin temel alındığı üniversitemizde yaklaşan Rektör adayı belirleme sürecine algı yönetimi aracılığıyla yapılmak istenen bu müdahaleyi kabul etmediğimizi önemle vurgulamak isteriz. Balıkesir Üniversitesinin, “Balıkesir” için vazgeçilmez bir değer olduğu gerçeğini görmezden gelen; şahsi çıkarlarını “Balıkesir Üniversitesi” değerinin önüne koymaktan çekinmeyecek kadar ileri giden ve çıkarları pahasına üniversiteye zarar vermeyi kendilerine hak gören bir anlayışın tezahürü olan bu türden girişimleri kınıyoruz.

Balıkesir Üniversitesi, “kurumsal değerini” hedef alan bu girişimlere karşın büyümesini ve gelişimini ve başta Balıkesir olmak üzere milletimiz ve ülkemiz için değer üretme sorumluğunu kararlılıkla sürdürecektir.


Balıkesir Üniversitesi Senatosu
Üniversitemizde TEKNOKENT
BAÜYÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Alımı)
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizdeydi
ECTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi)
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizdeydi
Mevlana Değişim Programı Başvuruları
jQuery Slideshow

Duyurular

Haberler