Balikesir Üniversitesi Senato Kararı

Rektörümüzün Mesajı: Üniversitemiz Türkiye de en çok tercih edilen ilk 10 Üniversite Arasında

Kökleri, 1910 yılında kurulan Karesi Muallim Mektebine kadar dayanan geçmişi ile Balıkesir Üniversitesi 1992 yılında tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3837 sayılı kanun gereğince kurulmuştur.
     Toplamda 10 Fakülte, 4 Enstitü, 16 Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu, 17 Araştırma Merkezi, Rektörlüğe bağlı 3 Bölüm, 1659 akademik ve idari personel ve 35920 öğrenci ile faaliyetlerini sürdürmesinin yanında şu ana kadar 810 öğrenciyi 20 farklı ülkeye göndermiş olan Balıkesir Üniversitesi "Bir Dünya Üniversitesi"dir.

Neden Balıkesir?

Balıkesir, Ayvalık, Altınoluk, Edremit, Erdek ve Gönen gibi sayısız tarihi ve doğal güzelliklere sahip ilçeleriyle birlikte, bir kültür ve turizm cenneti olarak önemli bir cazibe merkezi konumundadır.

Oğuzhan DEMİR

Gemi İnşaatı 2009- 2015

Balıkesir Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir?

Sağlam akademik kadroya sahip. Bir bütün halindedir.

Faruk Yavuz

Çevre Mühendisliği 2012 - 2018

Diğer Yorumlar

1659

Akademik/İdari Personel

35920

Öğrenci

10

Fakülte

16

Yüksekokul / Meslek Yüksekokulu

4

Enstitü

17

Araştırma Merkezi

Kapat

Balıkesir Üniversitesi Senato Kararı


AZİZ MİLLETİMİZ

Anayasal düzene, millî iradeye ve demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen ve çok sayıda güvenlik görevlisi ile vatandaşımızın şehit olduğu, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek kalkışmayı şiddet ve nefretle kınıyor, Şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış cunta heveslisi paralel çete tarafından girişilen menfur kalkışmayı lanetliyoruz.
Ordu ve güvenlik güçleri dayanışmasının en güzel örneğini veren aziz milletimize karşı girişilecek her türlü eylemin karşısında olduğumuzu bir kere daha ifade ediyor, demokrasi zaferimizi kutluyoruz.
Demokrasi nöbetimizi aksatmadan yerine getireceğimizi kamuoyuna ve büyük milletimize saygı ile duyuruyoruz.

Balıkesir Üniversitesi Senatosu