Fakültemiz Sosyoloji Bölümü Tarafından Lise Öğrencilerine Yönelik Sosyoloji Tanıtım Semineri Düzenlendi.

14 Kasım Dünya Sosyologlar Günü Kapsamında Fakültemiz Sosyoloji Bölüm Başkanlığı tarafından k lise öğrencilerine yönelik olarak Sosyoloji Tanıtım Etkinliği düzenlemiştir. 

Sosyoloji Bölüm Başkanlığımız 12 Kasım 2021 Cuma günü Karesi ilçesinde yer alan İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesinde bu etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte Bölümümü temsilen Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fahri Çakı, Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yonca Altındal, Öğr. Gör. Mustafa Özbaş ve Arş. Gör. Hüseyin Say yer aldılar. Okul Müdürü Yaşar Karaoğlu tarafından karşılanan Bölüm heyetimiz 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine sosyolojinin nasıl bir bilim alanı olduğu, kişiye neler kazandırdığı, istihdam olanaklarının neler olduğu hususlarında yaklaşık bir saatlik bilgilendirme yaptıktan sonra öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Bölüm tarihinde bir ilk olan bu etkinliğin gördüğü büyük ilgiye binaen gelecek yıllarda da tekrarlanması şimdiden kararlaştırıldı. Takip eden yıllarda doğrudan Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin bu etkinlikte rol almalarının da yararlı olacağı kanaatine ulaşıldı.

Fakültemiz ve Sosyoloji Bölüm Başkanlığımız, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Sayın Yaşar Karaoğlu şahsında tüm okul personeline ve öğrencilerine konukseverliklerinden dolayı teşekkür eder.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

İletişim

Tel:+ 90 266 612 10 00 / + 90 266 612 12 78 Faks: +90 266 612 12 15
E-posta adresi: fef@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: