Tez Savunma Sınavı Öncesi

Tez Savunma Sınavı Öncesi Takip Edilmesi Gereken Adımlar

 

Tez savunma sınavı öncesi öğrencilerimizin ve danışman öğretim üyelerimizin takip etmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  1. İlk olarak bir adet ciltlenmemiş tezin Enstitü tarafından “FBE Tez Yazım Kuralları”na göre uygunluğunun kontrolü yapılır. Tez ile birlikte "Lisansüstü Programlarda Tez Yazım Kontrol Formu"nun Enstitüye getirilmesi gerekmektedir. 
  2. FBE Tez yazım kurallarına uygun oldu tespit edilen tezin word (doc/docx) veya taranabilir pdf formatındaki dosyası fbe.tez@balikesir.edu.tr adresine öğrenci veya danışman öğretim üyesi tarafından gönderilir.

  3.  Bu dosya TURNITIN intihal tespit programına Enstitü tarafından yüklenir ve programdan alınan raporun çıktısı ilgili öğrenciye teslim edilir.

  4. Tezi yazım kurallarına göre uygun bulunan ve TURNİTİN intihal raporu alınmış olan öğrenci, tezin ve TURNİTİN intihal raporunun DOC/PDF uzantılı dosyalarını içeren CD'leri Danışmanına teslim eder.

  5. Danışman Öğretim Üyesi, bu süreçleri tamamlayan lisansüstü öğrencisi için Tez Savunma Sınav Tarih ve Juri Öneri Formu'nu Anabilim Dalı aracılığı ile en az 6 hafta önce Enstitüye gönderir. İlgili öneri formunun süreçler tamamlanmadan gönderilmesi durumunda konu ile ilgili gerekli işlemler yapılamayacaktır.

  6. Danışman Öğretim Üyesi isterse ön inceleme amaçlı ilgili tezi TURNİTİN intihal programında taratabilir. Turnitin Kullanma Kılavuzu

İletişim
© 2020 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme Grubu