Öğrencilerin Belge Talepleri Hakkında Duyuru

Öğrencilerimiz;

Öğrenci Belgesini ve Transkript Belgesini  E-Devlet kapısına e-devlet şifreleri ile giriş yaparak e-devlet üzerinden alabilirler.

Aktif dönemde ders kaydı onaylanmış öğrencilerimiz, Öğrenci Belgesini Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden elektronik imzalı olarak alabilirler.

Öğrenci Belgesini (Türkçe ve İngilizce-Aktif dönemde ders kaydı olan öğrenciler alabilir) - Transkript Belgesini (Türkçe ve İngilizce) - Disiplin Durum Belgesini Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden elektronik imzalı olarak alabilirler.

OBS üzerinden Elektronik imzalı belge taleplerinin nasıl yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.

OBS üzerinden Elektronik İmzalı belge talep eden  öğrenciler belgelerini; OBS de belge “Onaylandı” yazısını gördükten sonra “Belge göster” butonuna tıklayarak belgeyi görüntüleyebilir ve çıktısını alarak kullanılabilir.

Islak İmzalı belge talep eden  öğrenciler belgelerini; Fakültemiz Öğrenci İşleri Bürosundan şahsen veya noter onaylı vekalet verdiği kişiler aracılığıyla teslim alabilirler. (Islak İmzalı Belgeler; sabah yapılan başvurularda öğleden sonra saat 14:00' den sonra  -  öğleden sonra yapılan başvurularda bir sonraki gün saat 10:00' dan sonra teslim edilecektir.)

 *Faks veya e-posta ile yapılan taleplerde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği belge gönderilmeyecektir. 

**Yatay Geçiş Yapmasına Engel Bir Durum Olmadığına Dair Belge talep eden öğrencilerimiz; belge talebi için başvurularını şahsen veya noter onaylı vekalet verdiği kişiler aracılığıyla yapabilirler.

Ders İçeriklerine (Bilgi Paketi/Ders Kataloğu) aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.balikesir.edu.tr/site/icerik/fen-edebiyat-fakultesi-3949

Öğrenci Dilekçe ve Formlarına Aşağıdaki Linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.balikesir.edu.tr/index.php/baun/birim/fen_edebiyat_fakultesi/menu_alt/1314

 

Adres

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

İletişim

Tel:+ 90 266 612 10 00 / + 90 266 612 12 78 Faks: +90 266 612 12 15
E-posta adresi: fef@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: