Mezun İstihdam Ofisi

Balıkesir Üniversitesi tarafından, Üniversite-Kent-Sanayi İş Birliği çalışmaları kapsamında yeni bir proje daha hayata geçiriliyor. Balıkesir Üniversitesi mezunlarının Balıkesir’de kalifiye iş gücü olarak istihdamına yönelik proje kapsamında Rektörlük bünyesinde Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü; fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında da Mezun İstihdam Ofisleri kurulacaktır. 

 “Fakültelerimiz, yüksekokullarımız ve meslek yüksekokullarımızdaki ‘Mezun İstihdam Ofisi’ Balıkesir’de çalışmayı isteyen mezunlarımızı belirleyerek mezun havuzu oluşturacaktır. Bu havuzda mezunlarımıza ait eğitim bilgileri ve mezunlarımızın yapmış oldukları iş başvuruları yer alacaktır. Rektörlük bünyesindeki ‘Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü’ şehrimizdeki iş adamları, sanayici, özel kuruluşlar ve belediyelerimiz tarafından gelecek işe alma taleplerini ilgili birim ofisine yönlendirecektir. Şehrimizde kalifiye iş gücünün istihdamına yönelik düzenlenen bu sistem, dinamik ve kompakt bir şekilde çalışarak mezunlarımıza iş imkânı sağlamayı hedeflemektedir.”

 

Fakültemizde "Mezun İstihdam Ofisi" faaliyete geçmiştir.

Balıkesirde çalışmak isteyen ve Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi mezunları özgeçmişlerini fef@balikesir.edu.tr adresine gönderebilirler.

 

Adres

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

İletişim

Tel:+ 90 266 612 10 00 / + 90 266 612 12 78 Faks: +90 266 612 12 15
E-posta adresi: fef@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: