Mazeret Sınavı ve Başvuru

Mazeret Sınavı: Ara sınavlara haklı ve geçerli nedenlerle katılamayan öğrenciler için yönetim kurulu kararı ile mazeret sınavı yapılır. Belirlenen tarihte mazeret sınavlarına herhangi bir nedenle giremeyen öğrenci için yeniden mazeret sınavı açılmaz.

Mazeret Sınavına Katılmak İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim? Resmi onaylı mazeret belgemi kaç gün içinde teslim etmem gerekir?
Öğrenciler, Mazeret sınavlarına katılmak isteyen Fakültemiz öğrencilerinin; Mazeretin kabulü için haklı ve geçerli nedenleri kanıtlayan resmi belgelerle beraber, mazeretin sona ermesinden itibaren bir hafta içinde Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi web sayfasında Öğrenci menüsündeki Formlar&Dilekçeler menüsünde bulunan Mazeret Sınavı Talep Dilekçesi ni doldurup imzalayarak (ekine mazeretini kanıtlayan resmi belgeyi ekleyerek) Dekanlığa teslim etmeleri gerekmektedir. Bu süre içinde başvuru yapmayanlar bu haklarını kullanmaktan vazgeçmiş sayılır.

Ara sınavlarda mazeret sınavı yapılıyor mu ?
Evet. Ara sınavlardan herhangi birine haklı ve geçerli nedenlerle katılamayan öğrenciler için yönetim kurulu kararı ile mazeret sınavı yapılabilir.

Yarıyıl sonu/ Bütünleme sınavlarının mazeret sınav hakkı var mı?
Hayır.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

İletişim

Tel:+ 90 266 612 10 00 / + 90 266 612 12 78 Faks: +90 266 612 12 15
E-posta adresi: fef@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: