Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili öğrenciler!

Balıkesir Üniversitesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü web sitesine hoş geldiniz. Sitemizde bölümümüzde yürütülen çalışmaları, verilen dersleri, bölümümüzle ilgili duyuru ve etkinlikleri bulabilirsiniz.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana önemli mesafe kateden bölümümüzün ana hedefi, lisans ve lisansüstü düzeyde kaliteli bir eğitim vermektir. Bölümümüzün kadrosu saygın üniversitelerde doktoralarını tamamlamış dinamik üyelerden oluşmaktadır. Çok farklı alanlarda çalışmalarını sürdüren öğretim üyelerimiz, öğrencilerimize jeoloji mühendisliğinin farklı alanlarında uzmanlaşabilecekleri şekilde yol göstermektedirler. Öğrencilerimiz, verilen derslerde jeoloji biliminin ana kavramlarını ve temel araştırma yöntemlerini teorik olarak öğrenirken, laboratuvar ve arazi çalışmalarıyla da uygulamalar yapmaktadırlar.

Yerkürenin oluşum ve değişim süreçlerinin farklı yöntemlerle anlaşılması, maden-petrol yataklarının ve su kaynaklarının bulunması, deprem mekanizmalarının anlaşılması, zemin ve kaya yapılarının mühendislik çalışmaları için değerlendirilmesi gibi konular jeoloji biliminin önemli çalışma alanlarındandır. Bölümümüzden mezun olan  öğrencilerimiz, maden, petrol ve inşaat şirketlerinin yanı sıra, DSİ, TPAO, MTA gibi çeşitli devlet kurumlarında ve üniversitelerde iş bulma olanaklarına sahiptirler.

Jeoloji mühendisliği veya bölümümüz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz sizleri sayfamıza göz atmaya veya bir öğretim üyemizle bağlantıya geçmeye davet ediyor, Balıkesir Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde buluşmayı diliyorum.

Prof. Dr. Zafer Aslan

Adres

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çağış Kampüsü

İletişim

0-266-612-1194
jeoloji@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: